728 x 90

آلمان از شورای حقوق‌بشر سازمان ملل می‌خواهد تا صدای مردم ایران را بلند کند

آنالنا بائربوک
آنالنا بائربوک

خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه سوم‌ آذر نوشت: آلمان از شورای حقوق سازمان ملل می‌خواهد تا صدای مردم ایران را بلند کند.
آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، در یک جلسه ویژه روز پنجشنبه درباره سرکوب مرگبار اعتراضات در این کشور از شورای حقوق‌بشر سازمان ملل خواست تا صدای خود را برای ایرانیان بلند کند.

او پیش از این نشست فوری گفت: «تظاهرات کنندگان ایرانی در شورای حقوق‌بشر در ژنو نه جایی دارند، نه صدایی در سازمان ملل دارند. بائربوک که در جلسه شرکت خواهد کرد، افزود: بنابراین شورا می‌تواند صدای خود را برای حقوق تفکیک ناپذیر مردم ایران بلند کند. در نشست روز پنجشنبه که آلمان و ایسلند با حمایت بیش از ۵۰کشور درخواست کرده‌اند، درباره آغاز تحقیقات بین‌المللی در سطح بالا درباره سرکوب ایران بحث و گفتگو خواهد شد... .
دیپلمات‌های این شورا روز پنجشنبه درباره درخواست تحقیقات بین‌المللی درباره نقض‌های ادعایی مرتبط با اعتراضهای جاری بحث خواهند کرد. بائربوک خواستار رأی مثبت شورا به این قطعنامه شد و گفت: «ما آن را مدیون قربانیان هستیم».

وزیر خارجه آمریکا گفت: «هر رأی مهم است. پیام ما این است: ما فقط به‌دنبال آن نیستیم. ما به جایی می‌رویم که بتوانیم از رأی خود استفاده کنیم تا برای حقوق ایرانیان کاری انجام دهیم»... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3479a03f-12c7-4a1f-8ae8-36ccbb1670ba"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات