728 x 90

آلبانی ۱۵۰میلیون دلار دیگر برای کمک به کسب و کارهای کوچک اختصاص داد

کرونا در آلبانی
کرونا در آلبانی

دولت آلبانی ۱۵۰میلیون دلار دیگر برای کمک به کسب و کارهای کوچک که در اثر کرونا آسیب دیده‌اند اختصاص داد. آلبانین دیلی نیوز ۴اردیبهشت نوشت: ادی راما نخست‌وزیر آلبانی در گفتگو با خبرنگاران گفت به‌دنبال بودجه ۹۴میلیون دلاری اختصاص یافته توسط دولت در ماه گذشته برای کمک به کسب و کارهای کوچک، بودجه دومی به ارزش ۱۵۰میلیون دلار در همین زمینه اختصاص داده می‌شود. او گفت کسب و کارهای کوچک که در اثر شیوع کرونا آسیب اقتصادی دیده‌اند با دریافت این کمکها قادر به پرداخت حقوق کارمندانشان و هم‌چنین پرداخت بدهیهای خود به بانکها می‌شوند.

وزیر بهداشت آلبانی، به‌دنبال کاهش بعضی از مقررات قرنطینه بر ادامه رعایت قوانین مقابله با شیوع کرونا تأکید کرد و از مردم خواست، به هر میزان که امکان دارد در خانه‌های خود باقی مانده و کارهای خود را از خانه پیگیری کنند و مقید به بهداشت فردی کامل باشند و با رعایت فاصله فیزیکی از تماس فیزیکی با دیگران خودداری کنند. وزیر بهداشت آلبانی اضافه کرد پایبندی به این قوانین در جلوگیری از موج جدیدی از شیوع کرونا بسیار مهم است.

وزارت بهداشت آلبانی اعلام کرد هر چند آمار درگذشتگان در دو هفته گذشته تغییری نکرده و ۳۱نفر است اما بسیار مهم است که مردم فاصله فیزیکی را مراعات کرده و به قانونمندیهای بهداشت فردی ملتزم باشند.از ۸۸۰نفر مبتلایان ثبت شده کرونا ۶۸۲نفر بهبود یافته‌اند اما ۱۹۸نفر هنوز بهبود نیافته و با بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند.