728 x 90

آلبانی؛ محدودیت ترددات در روزهای شنبه و یکشنبه به‌دلیل کرونا

کرونا در آلبانی
کرونا در آلبانی

خبرگزاری رسمی آلبانی اعلام کرد به‌رغم فشارها برای از سر گرفتن فعالیت‌های عادی در آلبانی، ادی راما نخست‌وزیر این کشور اعلام کرد برای مقابله با شیوع ویروس کرونا روزهای شنبه و یکشنبه محدودیت ترددات مانند هفته‌های قبل اعمال خواهد شد. ترددات با خودرو در این روزها ممنوع است. فعالیت‌های کسب و کار بجز برای داروخانه‌ها و فروشندگان اقلام حیاتی مجاز نیست. بازنشستگان و سالمندان روزهای شنبه و یکشنبه فقط تا ساعت ده و نیم صبح مجاز به خروج از خانه‌هایشان هستند. کودکان زیر ۱۴سال در دو روز آخر هفته مجازند از ساعت ده و نیم به بعد نوبت کودکان است و می‌توانند با والدین خود از خانه خارج شوند، اما این فرصت در ساعت پنج و نیم بعدازظهر پایان می‌یابد و بایستی در این ساعت به خانه‌هایشان برگشته باشند.

به گزارش آلبانین دلی نیوز - ۳خرداد، وزارت بهداشت آلبانی در ۲۴ساعت گذشته ۸مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در تیرانا و دورس را اعلام کرد که آنها هم در تماس با مبتلایان قدیمی بوده‌اند.

نماینده بهداشت جهانی اعلام کرد: آلبانی کاملاً به پروتکلها پایبند بوده و تستهای مربوط به تشخیص موارد کروناویروس را به‌شدت دنبال کرده است.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در آلبانی گفت موج دیگری از کروناویروس منتفی نیست، اما نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چقدر قدرتمند است.