728 x 90

آقازاده معاون آموزش اورژانس رژیم: جانباختن بسیاری از مبتلایان به کرونا قبل از رسیدن اورژانس۱۱۵

کرونا در ایران
کرونا در ایران

دکتر پژمان آقازاده معاون آموزش اورژانس رژیم در برنامه‌ای در تلویزیون حکومتی درباره آمار نگران کننده مبتلایان و فوتیهای کرونا در کشور اعتراف کرد که بسیاری از بیماران قبل از رسیدن اورژانس ۱۱۵ فوت می‌کنند. وی گفت: «گاها حین شروع علائم تا نتایج متأسفانه مرگ فاصله خیلی زیادی نیست».

دکتر پژمان آقازاده گفت: «متأسفانه اخباری خوبی ندارم برای شیوع کرونا و در حقیقت می‌توان گفت مجدداً روند صعودی این بیماری به‌طوری‌که همان‌طور که مطلع هستید .... حدوداً شاید از یک ماه گذشته این روند مجدداً سیر صعودی بخودش گرفت امروز که من خدمت شما هستم در روز گذشته طبق آمارهای رسمی وزرات بهداشت چیزی حدود ۲۵۰۰مورد ابتلای جدید مواردی که به‌صورت قطعی شناخته شدند و تشخیص قطعی داده شدند ما داشتیم و چیزی حدود و تعداد کشته‌هامون متأسفانه فوتیهای ناشی از کرونا به حدود ۱۵۰نفر رسیده، مجدداً یک رقم سه رقمی قابل توجه متأسفانه برگشتیم، این روند روند صعودی است. روند فوتی‌های ناشی از کرونا و میزان ابتلا که این خوب زنگ خطر بسیار جدی است...

آقازاده در پاسخ به مجری تلویزیون رژیم در مورد "مبتلایان قطعی" گفت: «شما تهران را در نظر نگیرید شما اقصی نقاط کشور را بهش فکر کنید همه جا این امکانات به‌هرحال به سهولت در دسترس نیست فواصلی که با آن مراکز تشخیصی وجود داره، وضعیت اقتصادی و وضعیت معیشتی مردم اجازه نمی‌دهد که من مراجعه بکنم تشخیص داده بشوم ... ما بسیاری افراد داشتیم که همکاران من در اورژانس ۱۱۵ مراجعه می‌کنند تا زمانی که حتی برسند می‌بینند که فرد حتی فوت کرده خیلی نگران‌کننده است گاها حین شروع علائم تا نتایج متأسفانه مرگ فاصله خیلی زیادی نیست».