728 x 90

آسوشیتدپرس: فرانسه از رژیم ایران خواست فعالیت‌های اتمی خود را متوقف سازد

وزارت خارجه  فرانسه
وزارت خارجه فرانسه

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: فرانسه روز جمعه ۳۰مهر از رژیم ایران خواست تا فعالیت‌های اتمی خود با «ثقلی بی‌سابقه» را متوقف سازد...

سخنگوی وزارت‌خارجه فرانسه در یک بریف اینترنتی گفت: برای ایران فوریت دارد و تعیین‌کننده است که به فعالیت‌های خود با ثقلی بی‌سابقه که در نقض توافقش انجام می‌دهد خاتمه دهد و فوراً همکاری کاملش با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از سر گیرد...

سخنگوی وزارت‌خارجه فرانسه گفت آمریکا و شرکای اروپایی آماده بازگشت فوری به مذاکرات با ایران هستند تا «سریعاً توافقی را به نتیجه برسانند تا ایران به تعهداتش برگشته و آمریکا به توافق اتمی بازگردد».

وزارت‌خارجه فرانسه در بیانیه‌یی گفت: مذاکرات احیای برجام به «زمان حساسی» رسیده و سه کشور اروپایی از جمله فرانسه کماکان برای ادامه گفت‌و‌گوها با هدف بازگشت آمریکا به این توافق آمادگی دارند.

این بیانیه افزود: «همزمان با اقدامات دیپلماتیک برای از سرگیری مذاکرات وین، پایان دادن به نقض تعهدات شدید و بی‌سابقه توافق هسته‌یی از سوی ایران امری عاجل و حیاتی است و آن کشور بلادرنگ باید تمامی همکاریهای خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات