728 x 90

آسوشیتدپرس: حماس تازه‌ترین پیشنهاد آتش‌بس را رد کرد

جنگ در غزه
جنگ در غزه

آسوشیتدپرس روز ۶ فروردین گزارش داد: «حماس تازه‌ترین پیشنهاد آتش‌بس را رد کرد و اسراییل را متهم کرد که خواسته‌های اصلی آن شامل پایان دادن به جنگ و عقب‌نشینی کامل از غزه را نادیده می‌گیرد (حماس). طی بیانیه‌یی در اواخر روز دوشنبه... گفت که به میانجی‌ها اطلاع داده است که به پیشنهاد اولیهٔ خود پایبند است که در اوایل مارس اعلام شد».

خبرگزاری فرانسه روز ۷فروردین در گزارشی نوشت: «یک روز بعد از این‌که قطعنامه شورای امنیت به آتش‌بس... فراخوان داد، اسماعیل هنیه (رئیس دفتر سیاسی) حماس روز سه‌شنبه برای گفتگو با مقام‌های (رژیم) ایران در تهران سفر کرد».

 

آسوشیتدپرس روز ۷فروردین در گزارش دیگری نوشت: «نخست‌وزیر (اسرائیل)... روز سه‌شنبه متعهد شد که حملات اسراییل را ادامه بدهد و قطعنامه شورای امنیت را که به توقف درگیریها فراخوان داده مورد انتقاد قرار داد».

نتانیاهو در بیانیه‌یی (دربارهٔ رد پیشنهاد آتش‌بس توسط حماس) گفت: اسراییل تسلیم خواسته‌های توهم‌آمیز حماس نخواهد شد و به اقدامات خود برای دستیابی به تمام اهداف جنگ ادامه می‌دهد: آزادی همه گروگانها، نابود کردن توان نظامی و حکومتی حماس و اطمینان از این‌که غزه دیگر هرگز تهدیدی برای اسراییل نخواهد بود».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c738e12d-13b3-4629-9d5b-e3a7c2004d9b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات