728 x 90

آسوشیتدپرس: اسراییل در مورد گامهای بعدی علیه رژیم ایران سکوت اختیار می‌کند

حمله اسراییل به کنسولگری رژیم در دمشق - عکس از ٰآرشیو
حمله اسراییل به کنسولگری رژیم در دمشق - عکس از ٰآرشیو

آسوشیتدپرس در خبر روز دوشنبه ۲۷فرودین، در مورد واکنش‌های احتمالی اسراییل بعد از حملات موشکی و پهپادی رژیم ایران نوشت: به نظر می‌رسد اسراییل در مورد گام های بعدی علیه رژیم ایران و این‌که شرکای آن به سرنگونی موشکها کمک کردند، سکوت اختیار می‌کند. کاخ‌سفید نشان داد که امیدوار است بر این همکاریها افزوده شود و از اسراییل خواست قبل از حمله به ایران دو بار فکر کند.

مقامات آمریکایی گفتند بایدن به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسراییل گفت که واشنگتن در هیچ اقدام تهاجمی علیه رژیم ایران شرکت نخواهد کرد.
کابینه جنگ اسراییل اواخر روز یکشنبه برای بحث در مورد پاسخ احتمالی تشکیل جلسه داد، اما یک مقام اسراییلی آشنا با مذاکرات گفت که هیچ تصمیمی گرفته نشده است.
او به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد زیرا در حال بحث در مورد رایزنیهای محرمانه بود. هاگاری در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های تلافی‌جویانه، از اظهارنظر مستقیم خودداری کرد.
وی گفت: ما در تمام جبهه‌ها در آمادگی بالایی هستیم. بنی گانتز، یکی از اعضای کلیدی کابینه جنگ گفت: «ما یک ائتلاف منطقه‌یی می‌سازیم و بهای آن را به روش و در زمان مناسب از رژیم ایران می‌گیریم».
اما مقامات آمریکایی گفتند که قصد رژیم ایران «نابودی و ایجاد تلفات» است و اگر موفقیت‌آمیز بود، حملات باعث تشدید «غیرقابل کنترل» می‌شد. به‌گفته مقامات، در یک نقطه، حداقل ۱۰۰موشک بالستیک در هوا با تنها چند دقیقه پرواز به سمت اسراییل بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c78d3f4b-b811-462e-b1e3-5030f545ed77"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات