728 x 90

آسوشیتدپرس: اخلال برقی به سایت اتمی نظنز آسیب زد؛ واکنش صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم

سایت اتمی نطنز
سایت اتمی نطنز

آسوشیتدپرس: 

اخلال برقی به سایت اتمی نطنز آسیب وارد کرده است. حادثه اخیر ضربه‌یی به یکی از امن‌ترین سایتهای اتمی رژیم در خلال مذاکرات بر سر توافق از هم‌گسیخته اتمی در وین است.

تلویزیون رژیم در توصیف این واقعه از واژه‌یی استفاده کرده که می‌تواند معنی «رخداد یا حادثه» را هم بدهد.

 

آسوشیتدپرس۲۲فروردین ۱۴۰۰: ساعاتی پس از راه اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته جدید که با سرعت بیشتری اورانیوم را غنی می‌کنند، سایت هسته‌ای نطنز در ایران روز یکشنبه با اخلالی در شبکه توزیع برق خود روبرو شد.

این جدیدترین حادثه‌ایست که به یکی از امن ترین سایت‌های رژیم ایران در میان مذاکرات بر سر توافق از هم گسیخته هسته ای با قدرت‌های جهانی ضربه زده است. بهروز کمالوندی سخنگوی هسته‌یی رژیم گفت این حادثه خسارات انسانی نداشته و علت این حادثه در دست بررسی است. تلویزیون رژیم در گزارش فارسی خود به نقل از کمالوندی از واژه‌یی استفاده کرده است که می‌تواند معنی «رخداد و حادثه» را هم بدهد.

آسوشیتدپرس افزود: نطنز در ماه ژوییه دچار یک انفجار مرموز شد که بعداً مقامات آن را خرابکاری توصیف کردند...

رژیم ایران روز شنبه اعلام کرد که در سایت نطنز زنجیره‌یی از سانتریفیوژهای پیشرفته «آی.آر.۶» را راه‌اندازی کرده و به آنها گاز تزریق کرده و چرخش سریع آنها شروع شده است. رژیم افزود تست سانتریفیوژهای «آی.آر.۹» را هم که سرعت آن ۵۰برابر مدل قدیمی «آی.آر.یک» است شروع کرده است.

روز سه‌شنبه یک کشتی باری رژیم ایران که به عنوان پایگاه شناور نیروهای شبه‌نظامی سپاه پاسداران در سواحل یمن استفاده می‌شد منفجر شد که گفته می‌شود ممکن است به مین‌های چسبنده بوده باشد.

 

خبرگزاری رویترز ۲۲فروردین نیز در رابطه با خبر اخلال در شبکه برق سایت نطنز گزارش داد : در ژوئیه سال گذشته، آتش‌سوزی در تأسیسات نطنز تلاشی برای خرابکاری در برنامه هسته‌یی رژیم ایران توصیف شد. در سال۲۰۱۰ نیز، ویروس رایانه‌ای استاکس‌نت، که گمان می‌رود توسط ایالات متحده و اسراییل ساخته شده باشد، پس از استفاده در حمله به نطنز کشف شد...

 

 

جوکار، نماینده مجلس ارتجاع:

امروز باز شاهد حادثه‌یی در تأسیسات نظنز هستیم، یعنی باز اعتمادی دیگر و باز ضربه‌یی دیگر و خیانتی دیگر در حالی که همزمان گروه مذاکره‌کننده ما با تیم ۴+۱ مذاکره دارند. همان تئوری لبخند و از پشت خنجر بزن! آیا تجربه برجام کافی نیست؟

 

اولین تذکرم در رابطه با بحث هیأت مذاکره‌کننده هست. امروز باز شاهد حادثه‌یی در تأسیسات نظنز بودیم. آقای رئیس و همزمان هم تیم مذاکره‌کننده ما در وین در حال مذاکره است. یعنی باز اعتماد دیگر و باز ضربه‌یی دیگر و خیانتی دیگر در حالی که همزمان گروه مذاکره‌کننده ما با تیم چهار به‌علاوه یک مذاکره در قالب برجام دارند این حادثه شکل می‌گیرد. نتیجه‌گیری چیست؟ نتیجه‌گیری همان تئوری است که با لبخند از پشت خنجر بزن! آیا تجربه برجام کافی نیست؟. آیا این اتفاقاتی که در حال شکل‌گیری ست کافی نیست؟. این دولت باید سیاستهای کلی نظام و رهنمودهای حضرت آقا در دستور داشته باشد و از این سیاستها کوتاه نیایند. اصل بحث برداشته شدن تحریم‌های ضالمانه و راستی‌آزمایی دقیق است. راستی‌آزمایی خط قرمز ماست و هیچکس حق ندارد از این خط قرمز عبور کند. در برجام تعلل کردید امتیاز دادید. هسته‌یی را نابود کردید...

نیکزاد رئیس جلسه: تذکر جنابعالی به حق و صحیح است امروز هم جلسه تشکیل خواهد شد چندین و چندان بار گفته شده که نمی‌شود با نگاه به بیرون مشکل درون را حل کرد باید قدرت تولید بشود و باید اقتدار این مردم بزرگ حفظ بشود

 

 

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم آژانس با تروریسم هسته‎ای برخورد کند!

-ما حق خود را برای اقدام علیه عاملان و آمران و مباشران محفوظ می‎دانیم

-این اقدام نشان‌دهنده ناکامی مخالفان مذاکرات ایران برای رفع تحریم‌های ظالمانه است

-جمهوری اسلامی برای ناکام گذاشتن چنین تحرکات مذبوحانه‌ای، با جدیت گسترش صنعت هسته‌یی و تلاش برای رفع تحریم‌های ظالمانه را پیگیری می‌کند.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/368f6e2c-9ebc-40aa-9b28-4f4c5368c0c0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات