728 x 90

آخوند روحانی: چرا یک عده‌یی تصمیم گرفتند برجام را ترور کنند؟

آخوند حسن روحانی
آخوند حسن روحانی

آخوند روحانی روز دوشنبه ۷بهمن‌ماه در سایت خود نوشت: مگر می‌شود روابط بانکی ایران با دنیا قطع شود و بهم بریزد.چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟

وی با عنوان ترور از این کار باند مخالف نام برد و گفت: اینها دارند رابطه ایران را با بانک‌های جهان ترور می‌کنند.

روحانی به‌ تحت فشار بودن رژیم به‌دلیل تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: امروز یک روز ساده در کشور ما نیست، ۲سال است ما در شدیدترین و سخت‌ترین فشارهای اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی قرار گرفتیم.

هر جا و هر فردی به‌ ناروا و غلط ما را از دنیا، منطقه، دنیای اسلام و دوستان ما جدا می‌کند، باید فردا پیش مردم پاسخگو باشد.

وی برای گرم کردن تنور انتخابات به‌نفع خود و بازارگرمی، اضافه کرد: اخیراً بعضی‌ها نسبت به‌این کلمه همه‌پرسی حساسیت پیدا کرده‌اند و بعضی از حساسیتها نه به‌اندازه کرونا خطرناک است.

آخوند روحانی به‌پوشالی بودن نمایش انتخابات اشاره کرد و گفت: بزرگترین خطر برای دمکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات تشریفات شود. جای دیگری انتصاب بفرمایند و بعد مردم پای صندوق بروند بخواهند تشریفات انتخابات را انجام دهند.

وی که بعد از چهل سال تازه و آن هم در موقع انتخابات به‌یاد این افتاده که انتخاباتی وجود ندارد، افزود: به‌شما می‌گویند بروید وارد یک فروشگاه بزرگ شوید و یک جنسی را انتخاب کنید، اگر یک جنس بیشتر نیست، یک مارک هم بیشتر نیست، دیگر انتخاب لازم نیست.

روحانی به‌ تقلبات نهادینه در زمان شمارش آرا اشاره کرد و گفت:  آخر که می‌خواهند تجمیع کنند چه بساطی پیش می‌آید آنجا باید مراقب و مواظب باشیم خیلی از انتخابات در تجمیع مشکل پیدا می‌کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات