728 x 90

آخوند روحانی: جنسی را می‌خواهیم از گمرک خارج بشود نه هفت خان، ما اینجا ۷۰ خان داریم

آخوند حسن روحانی
آخوند حسن روحانی

آخوند روحانی امروز ۴فروردین ۹۹ به چرخه فاسد اقتصاد و رانت‌خواری در رژیم اعتراف کرد و گفت: به‌خاطر کرونا یک جنسی را می‌خواهیم از گمرک خارج بشود نه هفت خان، ما اینجا۷۰ تا خان داریم.

وی در ادامه افزود: یک تولید دست نیروی مسلح هست یک جور است، یک تولید دست دولت یا نهادهای دیگر است که یک جور دیگر است، یک تولید دست دولت است، این رانت‌ها را باید برداریم.

 

آخوند روحانی اضافه کرد: اتفاقاً ما امروز صبح یکی از بحثهای ما کاغذبازی در گمرک بود یعنی یک اموالی خریداری می‌شود مورد نیاز جامعه ما است می‌آید وارد گمرک می‌شود می‌رود در انبار حالا از این انبار کی خارج می‌شود دیگری باید یک کسی بیاید یک محاسبات ریاضی قوی داشته باشد به ما بگوید چقدر طول می‌کشد، استاندارد یک‌طرف قصه هست غذا و داروی یک‌طرف قصه هست، بخش دامپزشکی و بخش کشاورزی یک طرفه قصه هست خود بهداشت و درمان در بخشی از آن یک‌طرف قصه هست بانک مرکزی یک‌طرف قصه است همه هستند برای این‌که این جنسی که آمده وارد گمرک شده خارج نشود بماند تا بماند تا اموال متروکه بشود تا بلای دیگری سر آن اموال متروکه بیاید ما بیاییم واقعاً گمرک را اصلاح کنیم همه دستگاههایی که نظارت دارند دخالت دارند من نمی‌خواهم نظارت آنها قطع شود همین ایام به‌خاطر کرونا یک جنسی را می‌خواهیم از گمرک خارج بشود از گمرک برود اصفهان با وزرای مختلف از این خوان رد می‌شویم گرفتار خان بعدی می‌شویم خان بعدی را رد می‌کنیم گرفتار خان بعدی می‌شویم این هفت خانی که گفتند فکر می‌کنم اشتباه کردند ما اینجا ۷۰ تا خان داریم اگر بنا باشد یک تولید دست بخش خصوصی است یک جور هست یک تولید دست نیروی مسلح هست یک جور هست یک تولید دسته نهادهای دیگر است یک جور دیگر است یک تولید دست دولت است این رانت ها را باید برداریم.(تلویزیون حکومتی ۴فروردین ۹۹)

 

اعتراف رئیس‌جمهور ارتجاع به مسخره بودن دعاوی شیادانه «جهش» و «رونق تولید»: اگر سال جهش تولید می‌خواهیم بدون سرمایه‌گذاری امکانپذیر نیست، تولید یعنی روابط خارجی با دنیا، اگر نباشد جهشی به‌وجود نمی‌آید.

الحمدالله ما شرایط ما در مقایسه با سایر کشورها حتی کشورهای پیشرفته و اروپایی چه از نظر تأمین نیازمندی‌های ضروری نیازمندی‌های بهداشتی چه از نظر بیمارستان تخت بیمارستان نقاهتگاهها شرایط بهتری را امروز بحمدالله داریم.

خب مقام معظم رهبری در این سال‌های اخیر همواره بر مسائل اقتصادی و تولید و جهش تولید تأکید کردند و دولت همه توان خودش را در سال گذشته بکار گرفت برای این‌که تولید رونق پیدا بکند، این‌که بازار ما بازاری بود که حالا گاهی بعضی از جنس‌ها گرانتر بود بعضی‌ها متعادل بود به‌طور طبیعی مردم آن موارد را ممکن است لمس نکنند لمس آن موارد احتیاج به جهش بزرگ دارد. مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید دارند این‌که مواردی که برای مردم ملموس نبوده ما یک تلاش مضاعفی را انجام بدهیم برای این‌که تا پایان سال یعنی سال ۹۹ برای مردم ملموس بشود.

اگر تولید بخواهد فعال بشود یعنی سرمایه، تولید یعنی سرمایه، تولید یعنی علم و دانش و فناوری تولید یعنی روابط خارجی با دنیا اگر این سه را شما حذف کنید تولیدی به‌وجود نمی‌آید جهش تولید در سایه روابط خوب با همسایگانمان با دوستانمان در سطح جهان است. اگر ما می‌خواهیم سال ساله جهش تولید باشد تولید بدون سرمایه‌گذاری امکانپذیر نیست. (تلویزیون حکومتی ۴فروردین ۹۹)

 

وی گفت: کشورهای دیگر هم از ترس مجازات آمریکا تسلیم شدند و در برابر آمریکا سر فرود آوردند خوب مشکلات بسیار زیادی برای ما درست شده این‌که آمریکایی‌ها می‌گویند ما در شرایط سختی کرونا حاضریم به ایران کمک کنیم از آن دروغهای بزرگ تاریخ هست مثل یک آدمی که چشمه آب زلالی که وجود دارد بسته و یک دانه لیوان آب گل‌آلود آورده دارد تعارف می‌کند می‌گوید من آمدم کمک کنم من می‌دانم شما تشنه هستید؛ تو آمدی فروش نفت را برایش مشکل درست کردی شما آمدی گردش بانکی را برایش مشکل درست کردی، ما لیوان آب گل‌آلود شما را نمی‌خواهیم، شما شرکتها را اذیت نکنید شما خریداران را اذیت نکنید شما وارد کننده‌ها و صادر‌کننده‌ها را اذیت نکنید ما خوب بلد هستیم چه کار کنیم. (تلویزیون حکومتی ۴فروردین ۹۹)