728 x 90

-

پیام رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت به‌مناسبت درگذشت هنرمند بزرگ مقاومت، منوچهر سخایی

-

مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران
مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران
منوچهر سخایی، هنرمند برجسته و عضو شورای ملی مقاومت ایران، بامداد امروز پس از چند سال مقاومت در برابر بیماری سرطان، در هشتاد سالگی در گذشت.
منوچهر سخایی، با بیش از نیم قرن فعالیت و شهرت هنری، پرستوی هنر ایران، از مفاخر مقاومت، روزنامه‌نگار حرفه‌یی و خواننده «پرستو» به یاد برادرش سرگرد محمود سخایی، شهید کودتای ۲۸مرداد بود.
درگذشت این هنرمند ملی و مردمی و عضو شورای ملی مقاومت ایران را به عموم هموطنان، به خانواده محترم سخایی، هم‌چنین به یاران شورایی و همه اعضای خانواده بزرگ مقاومت تسلیت می‌گویم.

قدر و منزلت هنری منوچهر سخایی برای تمامی هموطنانی که عواطف و احساساتشان از دیرباز با طنین صدای او و ترانه‌هایش در کوچه باغهای خاطرات شهرهای وطن آشناست، نیازی به وصف ندارد. با‌ این‌همه، تردیدی نیست که خصال انسانی این رادمرد هنر ملی در صدر ارزشهایش قرار دارد. ارزشهای والایی که او را با مقاومت ایران پیوند داد و به یار غمخوار مقاومت و رزم آوران آزادی در همه این سالهای پرفراز و نشیب تبدیل کرد.
سخایی از شیفتگان اشرف بود و در آخرین پیامهایش، بیش از حال خود و بیماری جانکاهش، دل مشغول مجاهدان اشرف بود.
فقدان این هنرمند ارزنده را، به قهرمانان اشرف که یار و غمخواری دیگر را از دست دادند و هم‌چنین به مسعود، تسلیت می‌گویم. برای روح پرفتوحش شادی و رحمت ایزدی و برای بازماندگانش صبر و سلامتی آرزو می‌کنم.
مریم رجوی - ۸اردیبهشت۱۳۹۰.