728 x 90

ایران: گسترش اعتصابها و اعتراضات در شهرهاى مختلف کشور

تظاهرات اعتراضی دانشجویان - آرشیو
تظاهرات اعتراضی دانشجویان - آرشیو
اعتصاب و اعتراض اقشار مختلف در شهرهاى سراسر کشور هم‌چنان ادامه دارد:‌
روز سه‌شنبه ۲۶دی، اعتراض ۲۲۰تن از کارگران ماشین‌آلات تراکتورسازی تبریز پس از گذشت بیش از یک ماه هم‌چنان ادامه یافت. آنها به پرداخت نشدن ۱۰ماه حقوق عقب‌افتاده خود و پلمپ کارخانه معترض هستند و از روز پنجشنبه ۲۳آذر دست به اعتراض زده‌اند.

اعتصاب کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲، ۲۳و ۲۴پارس جنوبی در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوقشان برای دومین روز ادامه یافت. کارگران ضمن بستن درهای شرکت اعلام کردند تا پرداخت نشدن حقوقشان به اعتصاب ادامه خواهند داد. عوامل نیروهای سرکوبگر رژیم اعم از نیروی انتظامی، مزدوران اطلاعاتی و لباس‌شخصی کارگران محروم را مورد یورش قرار دادند و آنها را مضروب کردند. کارگزاران رژیم کلیه کارگران را به مدت یک هفته به مرخصی اجباری فرستاده و قول داده‌اند بعد از بازگشت حقوق آنها را پرداخت خواهند کرد.

در تهران جمعی از کارگران شاغل در شرکت حمل و نقل خلیج‌فارس در اعتراض به حقوق عقب افتاده‌شان در مقابل ساختمان شرکت بورس و اوراق بهادار واقع در میدان ونک تهران تجمع کردند. آنها صبح سه‌شنبه از محل کار خود در منطقه اسلامشهر به تهران آمده بودند.

جمعی از معلمان بازنشسته دانش‌آموزان استثنایی شهر تهران نیز در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق عقب‌افتاده خود مقابل وزارت آموزش و پرورش رژیم تجمع کردند. تجمع‌کنندگان همچنین به بازداشت معلمان اعتراض کردند. آنها بنری در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود جای معلم در کلاس است نه در زندان.

در قزوین کارگران ایران قوطی در مقابل اداره تأمین اجتماعی تجمع کردند و به پرداخت نشدن ۹ماه حقوق و مزایای خود اعتراض کردند.

غارت‌شدگان کاسپین در رشت، در هوای سرد و بارانی؛ در اعتراض به چپاول اموالشان توسط این مؤسسه وابسته به سپاه پاسداران تجمع کردند. غارت‌شدگان در ابهر نیز در همین روز دست به اعتراض زدند.

در روز دوشنبه ۲۵دی کارگران شرکت ژیان در سد شفارود رضوانشهر در استان گیلان برای هشتمین روز در اعتراض به پرداخت نشدن هفت ماه حقوق و چندین ماه بیمه و دیگر مزایای خود دست به اعتصاب زدند.

کارگران شرکت نیشکر میرزا کوچک خان اهواز نیز در اعتراض به خودداری کارگزاران رژیم از استخدام کارگران بومی دست از کار کشیدند.

حدود ۶۰۰تن از کارگران پیمانی راه‌آهن گرگان در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق و حق بیمه‌شان برای سومین روز به تجمع اعتراضی خود ادامه دادند.

کارگران گروه فولاد ارومیه در اعتراض به پرداخت نشدن یک‌سال حقوق و مزایای خود در مقابل استانداری تجمع کردند.

جمعی از غارت‌شدگان مؤسسه بدرتوس در مشهد در اعتراض به غارت سرمایه هایشان در مقابل رادیو و تلویزیون رژیم در مشهد تجمع کردند.

روز یکشنبه ۲۴دی، کارکنان شرکت حامی مهربانو و باشگاه برگ زیتون در مقابل دفتر این شرکت در تهران در اعتراض به تضییع حقوقشان تجمع کردند.

جمعی از پیمانکاران شهرداری نیز با برپایی تجمعی در مقابل شورای شهر تهران به پرداخت نشدن مطالبات عقب‌افتاده خود اعتراض کردند.

در همان روز در شاهرود حدود ۶۰۰تن از کارگران معدن زغال‌سنگ طزره در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حقوق خود دست به تجمع زدند.

کارگران کیان کرد ملایر در اعتراض به پرداخت نشدن پنج ماه حقوق عقب‌افتاده و پرداخت نشدن عیدی سالهای ۹۵و ۹۶در جاده ملایر به اراک تجمع اعتراضی برپا کردند.

بیماران نقص ایمنی در اعتراض به گران شدن داروی آی وی آی جی از ۱۲۰هزار تومان به ۴۰۰هزار تومان در مقابل وزارت بهداشت در تهران تجمع کردند. این بیماران باید هر ماه و مادام العمر این دارو را مصرف کنند.
 
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷دی ۱۳۹۶(۱۷ژانویه ۲۰۱۸)
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a8235e38-62de-4e6f-8f3e-d516603d7e63"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات