728 x 90

بیش از ۹۰درصد بازداشت‌شدگان زیر ۲۵سال دارند

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
پاسدار-سرتیپ حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزارت کشور رژیم روز دوشنبه ۱۱دی ضمن تهدید تظاهرکنندگان به اعمال کنترل بیشتر اذعان کرد که بیش از ۹۰درصد بازداشت‌شدگان جوان و نوجوان هستند و میانگین سنی آنها زیر ۲۵سال است. خبرگزاری حکومتی ایلنا (۱۱دی) ضمن انتشار این خبر نوشت: مقامات انتظامی و قضایی آمار دستگیر ‌شدگان اعتراضهای اخیر را تا روز یکشنبه بیش از ۴۰۰تن اعلام کرده بودند.

بنا بر گزارشهای اولیه شمار بازداشت‌شدگان تا روز یکشنبه ۱۰دی به ۱۰۰۰تن بالغ شد. علاوه بر آن یکشنبه شب نیز گله‌های پاسدار و لباس شخصیهای رژیم شمار بالایی از مردم و جوانان مشهد را دستگیر کردند. پیش از آن نیز شماری از مردم قزوین و قائمشهر نیز بازداشت شده بودند.

عوامل اطلاعاتی رژیم بعدازظهر روز دوشنبه دو برادر جوان را یا یورش به منزلشان در روستای کنجدجان گلپایگان دستگیر کردند. مزدوران به هنگام دستگیری این دو جوان مادر آنها را نیز مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند. چهار تن از نیروهای سرکوبگر به نامهای پاسدار سروان مرتضی سلامی فر رئیس کلانتری گلشهر؛ پاسدار استوار عباس خلیلی؛ پاسدار ستوان داوود طالاری و پاسدار سروان صدیق ریاست اطلاعات و امنیت گلپایگان در دستگیری این دو جوان مشارکت داشتند. در همان روز در تبریز نیز پاسداران جنایتکار در جریان تظاهرات مردم یک دختر جوان را دستگیر کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲دی ۱۳۹۶ (۲ژانویه ۲۰۱۸)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات