728 x 90

اختلافات سیاسی در ایران,

حمله خامنه‌ای به رئیس‌جمهور کنونی و قبلی نظام: تمام امکانات دست این‌ها بوده یا هست و آن‌وقت نقش اپوزیسیون به خود می‌گیرند

-

خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع
خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع
خامنه‌ای در سالگرد قیام بزرگ مردم در 6دی، عاشورای سال 88 در اوج بحران درونی نظام به صحنه آمد و در حالی که به روحانی و احمدی‌نژاد اشاره می‌کرد، از جمله گفت:
«این‌ کسانی که کشور در اختیارشان هست یا بوده دیگر حق ندارند علیه کشور حرف بزنند. اینها باید پاسخگو باشند. بنده‌ای که امکانات در اختیارم است نمی‌توانم مدعی باشم، باید پاسخگو باشم که چه کردم با این امکانات. به جای این‌که پاسخگویی کنم، نقش مدعی را علیه این و آن بازی کنم، مردم قبول نمی‌کنند این را. حالا ممکن است کسی فکر کند در مردم تاثیر می‌گذارد. مردم هم آگاهند و نمی‌پذیرند این را... نمی‌شود که انسان یک دهه همه‌کارهٴ کشور باشد، بعد یک دهه بعدی تبدیل شود به مخالف‌خوان کشور.»

خامنه‌ای که در جمع عوامل رژیم تحت عنوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ظاهر شده بود، از جمله جواب حرفهای روحانی را می‌داد که اخیراً در یک موضعگیری برای در بردن خودش شیادانه گفته بود: «همه ما شهروندیم، شاه نمی‌خواهیم، قانون می‌خواهیم، هر کس در این کشور هر مسئولیتی داره، بالاتر از قانون نیست /هیچ‌کس حتی پیغمبر اسلام پیغمبر اسلام هم بالاتر از قانون نیست/ ما انقلاب کردیم که هیچ‌کس بالاتر از قانون نباشه، همه باید مطیع قانون باشند»

خامنه‌ای در جواب این اپوزیسیون نمایی‌های رسوای روحانی هم‌چنین افزود:‌ «این‌ها دشمن را شاد می‌کنند به قیمت ناامید کردن مردم و نسل جوان؛ به‌خصوص کسانی که همهٴ امکانات مدیریتی، یا امروز دستشان است یا دیروز دستشان بوده، فرقی نمی‌کند؛ تمام امکانات دست این‌ها بوده یا هست و آن‌وقت به قول فرنگی‌مآبان، نقش اپوزیسیون به خود می‌گیرند.

خامنه‌ای هم‌چنین احمدی‌نژاد را به‌خاطر برملا کردن گوشه‌هایی از فساد و تباهی نظام هدف قرار داد و افزود:‌ «این‌که برداریم همین‌طوری بی‌هوا این قوه و آن قوه را بدون هیچ تمیزی محکوم کنیم، این‌که هنری نیست. هر بچه‌ای هم می‌تواند سنگ بردارد و شیشه‌ها را بشکند؛ این‌که هنری نیست. هنر این است که انسان منطقی و منصفانه حرف بزند و برای قدرت‌یابی حرف نزند و خدا را در نظر داشته باشد».

با این همه خامنه‌ای که به‌دلیل طلسم‌شکستگی و ضعف بیش‌از‌پیش توان مهار جدی بحران درونی نظام را ندارد، در انتها به ناچار دستی هم به سرو گوش آنها کشید و گفت: «همه مدیران جمهوری اسلامی از اول جمهوری اسلامی تا امروز خدمات مهمی انجام دادند، همه. خوب ما دیدیم، بودیم، نزدیک بودیم دیدیم خدماتی انجام دادند، البته صدماتی هم بعضاً زدند. خدمات هم بوده، صدمات هم بوده. همه اغلب خدمتگزارند.».