728 x 90

کنفرانس در سیدنی در حمایت از مبارزه مردم و مقاومت ایران علیه فاشیسم دینی+ فیلم

کنفرانس در سیدنی در حمایت از مبارزه مردم و مقاومت ایران علیه فاشیسم دینی
کنفرانس در سیدنی در حمایت از مبارزه مردم و مقاومت ایران علیه فاشیسم دینی
به‌دعوت انجمن دفاع از آزادی و حقوق‌بشر در ایران و کمیتهٴ استرالیایی‌های حامی دموکراسی در ایران، جلسه‌یی، با حضور حامیان مقاومت ایران در سیدنی استرالیا برگزار شد.

در این جلسه که با حضور و سخنرانی شماری از شخصیت‌های استرالیایی و با میزبانی سازمان ادموند رایس سنتر برگزار شده بود، پائولو کازاکا به‌عنوان مهمان ویژه شرکت داشت.

سخنرانان کنفرانس سیدنی ضمن تشریح تحولات ایران، از جمله گسترش اعتراضهای ضدحکومتی و بحرانهای گریبانگیر حکومت آخوندی، جنایات رژیم را محکوم کردند و بر لزوم حمایت از مبارزه مردم و مقاومت ایران علیه فاشیسم دینی تأکید کردند.

گزارش کوتاهی از این جلسه:
در شروع کنفرانس سیدنی، فیل گلندنینگ رئیس شورای پناهندگی استرالیا و مسئول سازمان ادموند رایس سنتر در سخنان خود، گفت: در طول این سالیان که من با مقاومت مردم ایران و به‌طور خاص با سازمان مجاهدین آشنا شده‌ام، یک مسأله بسیار بارز رهبری مریم رجوی است و باید بگویم که در هیچ کجای دنیا نمونه‌یی مانند آن‌را سراغ نداریم. به قول مری رابیسون نخست‌وزیر پیشین ایرلند من نیز می‌خواهم تأکید کنم که: «خانم مریم رجوی شجاع‌ترین زن بر روی کره زمین است».

فیل گلندنینگ در ادامه به دیدارش با مجاهدان اشرفی در تیرانا اشاره کرد، و گفت: بسیار واضح بود که آنها به چه اندازه مثبت برخورد می‌کنند و امیدوارند. من امید واقعی و زنده را در آلبانی و در تک‌تک رزمندگان مجاهد مشاهده کردم و به این نکته ایمان آوردم که وظیفه بقیه ماست تا با یاری‌رساندن به این مقاومت و به کمک یکدیگر، از این پس تاریخ را بنویسیم و بر عهدهٴ ماست که به‌طور خاص در سطح بین‌المللی، این مسئولیت را به‌رغم همهٴ دشواریهای سیاستهای جهانی محقق کنیم».

در ادامه این کنفرانس پائولو کازاکا به سخنرانی پرداخت و با ذکر تجارب آشنایی‌اش با مقاومت ایران و بازدیدهایش از اشرف، گفت: «در همین رابطه جا دارد که از اولین دوستم زنده‌یاد حسین مدنی یاد کنم که در قتل‌عام روز 1سپتامبر 2013در کمپ اشرف به‌دست مزدوران مالکی- خامنه‌ای به‌قتل رسید. او آموزگاری برای من در مسائل بین‌المللی بود

پائولو کازاکا در ادامه سخنانش به نقش رژیم آخوندی به‌عنوان پدرخواندهٴ بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام اشاره کرد، و گفت: «داعش نسخهٴ مشابه رژیم ایران است؛ با یک تفاوت عمده مبنی بر این‌که داعش استراتژی فریبکاری‌اش در مقایسه با رژیم ایران، بسیار ضعیف بود. رژیم ایران یک رژیم ضدبشر، تروریست و ما باید در همهٴ جبهه‌ها در خط اول، علیه این رژیم بجنگیم. باید با دخالتهای و گسترش تروریسم این رژیم در منطقه مقابله کنیم؛ باید علیه فعالیت‌های اتمی و نقص حقوق‌بشر این رژیم بایستیم... ما نمی‌توانیم این رژیم را بپذیریم چرا که عدم احترام به حقوق‌بشر، به‌مثابه عدم احترام به جامعه و اصول دمکراتیکی است که ما به آن باور داریم. امیدوارم که هر چه زودتر ایران آزاد شود».

دکتر مریدیس برگمن رئیس پیشین سنای ایالت نیو سات ولز استرالیا سخنران دیگر این کنفرانس بود. وی به وضعیت زنان در ایران تحت حاکمیت آخوندی پرداخت و گفت: زنان ایران، از اولین زنان در جهان بوده‌اند که با سیستم‌های تحصیلاتی آشنا شده‌اند و در حال حاضر بسیاری از آنها تحصیلات عالیه دارند؛ اما در حکومت آخوندها، به آنها اجازهٴ رفتن به استادیوم‌های ورزشی را (هم) نمی‌دهند.

مریدیس برگمن با اشاره به ظرفیت‌های مقاومت مردم ایران افزود، ما تا پیروزی نهایی در کنار شما هستیم و از شما حمایت می‌کنیم.

پیتر مورفی مسئول کمیتهٴ استرالیایی‌های حامی دموکراسی در ایران نیز طی سخنانی تأکید کرد که با توجه به تغییرات منطقه‌یی و تحولات و اعتراضات گسترده اجتماعی در ایران، باید این روزها بیشتر از هر زمان دیگری در کنار مردم ایران باشیم و اجازه ندهیم رژیم ایران بتواند از شرایط ایجاد شده به‌نفع خودش و در جهت ضربه‌زدن به مقاومت ایران استفاده کند.

وی اضافه کرد، هیچ کس نمی‌داند که چشم‌انداز تغییرات با چه سرعتی پیش می‌رود، اما به‌طور قطع، سرنوشت همهٴ دیکتاتورهای تاریخ بشر، در انتظار دیکتاتورهای حاکم بر ایران است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e0ed55d0-c77f-4f80-b21a-128a1cf85f4b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات