728 x 90

هشدارهای کارشناسی درباره خطر عظیم زلزلهٴ احتمالی در تهران

گسلهای تهران
گسلهای تهران
هشدارهای کارشناسی درباره خطر عظیم زلزلهٴ احتمالی در تهران به‌خاطر سیاست‌های تبهکارانهٴ رژیم پلید آخوندی و فرسوده‌بودن زیرساخت‌ها.

در حالی که نگرانی عمومی از زلزله به‌خصوص در تهران هیچ‌گونه پاسخی از سوی حکومت آخوندی پیدا نمی‌کند، بهرام عکاشه، کارشناس زلزله شناسی روز جمعه گفت: گسلهای تهران همیشه فعال است و در صورت وقوع زلزله، نجات در تهران غیرممکن است. هر کس باید جان خود را حفظ کند. هم ستاد مدیریت بحران مشکل دارد هم خیابانها و ساختمانها. تهران در حالت عادی قفل است.
رئیس مرکز تحقیقات دروزارت راه، مسکن و شهرسازی نیز اذعان کرد چنان‌چه گسلِ ایپک و اشتهارد بر اثر گسل ماهدشت در جنوب کرج فعال شده باشند، خطر جدی تهران و البرز را تهدید می‌کند.
وی افزود:‌ گسل ماهدشت در کنار گسل‌های ایپک و اشتهارد با بزرگی 7تا 8ریشتر واقع شده و احتمال زیادی وجود دارد که آنها را فعال کند.
زمین‌لرزه پنجشنبه‌شب در کوهبنان در شمال استان کرمان، 23مصدوم و مجروح بر جای گذاشت.
همزمان زلزله، شهرهای بهبهان ایذه و اندیمشک در استان خوزستان را لرزاند
در همین حال، یک عضو مجلس آخوندی درباره خطر وقوع زلزله در تهران گفت:‌ با ساخت و سازهای بی‌رویه‌ای که در تهران اتفاق افتاده و در کنار یک کوچه شش متری یک برج ۲۰طبقه ساخته شده، اگر خدای نکرده یک زلزله هفت ریشتری در تهران بیاید، امداد هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و بقیه مواردی که مطرح می‌شود فقط در حد تبلیغات و حرف است.
عبدالرضا هاشم زایی با اشاره به این‌که روزانه بیش از ۱۴و ۱۵میلیون جمعیت در تهران زندگی و یا برای کار در تهران رفت و آمد می‌کنند، اضافه کرد: نزدیک به پنج میلیون نفر در تهران در بافتهای فرسوده و قدیمی زندگی می‌کنند.

گزارشی از مشکلات کلانشهر تهران در صورت وقوع زلزله:
خطر بزرگ و محتملی که مردم ایران و به‌ویژه شهر تهران را با یک زلزله شدید تهدید می‌کند، هشدارهای پی‌درپی کارشناسان و محققان در امور زلزله شناسی و حتی رسانه‌های رژیم را از سالها قبل به‌دنبال داشته است. آنها بارها و بارها به آماده نبودن دستگاههای مربوطه برای مقابله با تبعات یک زلزله بزرگ تأکید کرده‌اند، اما رژیم ضدایران و ایرانی آخوندی که مردم ایران و آینده آن برایش ارزشی ندارد و تنها بفکر پرکردن جیب آخوندها و بقای منحوس خود است، به این هشدارها توجهی نکرده است.

یکی از قدیمی‌ترین کارشناسان رژیم در این باره می‌گوید:
(پدر زلزله شناسی ایران می‌گوید حتماً زلزله خواهد آمد ولی مهم آمادگی است)
رئیس شورای شهر رژیم در دوره قبل نیز به این تهدید با توجه به 36درصد بافت فرسوده تهران که بیش از 5میلیون نفر در آن ساکن هستند، اشاره می‌کند و می‌گوید:
یکی از تبعات این فاجعه که همه به آن اذعان دارند و در ثانیه‌های اول صدها هزار تن از مردم تهران را نابود می‌کند، آوار ساختمانها است که معابر را غیرقابل استفاده کرده و امکان کوچکترین امدادرسانی به مردمی که زیر آوار مانده‌اند و یا هزاران هزار مصدو م و زخمی در گوشه و کنار شهر افتاده‌اند را غیرممکن می‌کند. یک کارگزار رژیم با عنوان مدیرکل بحران استانداری تهران، می‌گوید: اگر خدای نکرده زلزله در تهران بیاید، مطمئن باشید تلفات از آن چه که شما تصور می‌کنید، بیشتر است.
این تلفات همان ثانیه‌های اول به‌دلیل تراکم ساختمانهای موجود رخ می‌دهد و این یک واقعیت است
پس از یک زلزله شدید این دستگاههای امدادی هستند که باید جوابگوی شرایط و زخمی‌ها و مصدومان باشند اما
وزیر بهداشت رژیم به نبود آمادگی سیستم بهداشت و بیمارستانها که باید در این شرایط به کمک مردم بشتابند اشاره می‌کند و با توجه به این‌که نیمی از بیمارستانهای تهران فرسوده‌اند و خود آنها به تله‌ای برای مردم و بیماران تبدیل می‌شود می‌گوید:

هلال احمر رژیم هم که می‌بایست برای چنین شرایطی آماده باشد خود معترف است که تنها 6پایگاه امدادی در اطراف تهران برای چنین شرایطی آماده کرده که جوابگوی جمعیت 14، 15میلیونی تهران نیست و سوله‌هایی که برای انبار کردن وسائل لازم در این شرایط آماده شده یا خالی است و یا برای کار دیگری استفاده می‌شود.

کارشناسان می‌گویند زلزله با بزرگی ۷.۳ریشتر به‌معنای انفجار حدود ۷۰۰بمب اتمی هیروشیما در عمق ۲۳کیلومتر زمین است. اما رژیم آخوندی که حداقل از 17سال پیش کارشناسان ژاپنی موضوع زلزله در تهران را بررسی کرده و در آن موقع برآورد 400هزار کشته را در یک زلزله بالای 7ریشتری ارائه کرده بودند و اینک با توجه به گستردگی بی‌رویه ساختمانهای شهر تهران و بافت فرسوده و نا ایمن آنها این رقم را تا 4میلیون هم برآورد می‌شود تقریباً آمادگی‌اش برای مقابله با این وضعیت صفر است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1ad6c9ca-a1ce-499e-a01f-04a86c8a2425"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات