728 x 90

آمریکا: نیروی قدس سپاه پاسداران پشت چاپ اسکناس تقلبی در یمن است

وزارت خزانه داری امریکا
وزارت خزانه داری امریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه 29آبان اعلام کرد نیروی قدس سپاه پاسداران، دست ‌اندرکار چاپ اسکناس تقلبی در یمن است. از این رو وزارت خزانه‌داری شبکه‌یی که این امر را برای نیروی قدس تسهیل می‌کرد، در فهرست تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران اضافه کرد. این شبکه تدابیر فریبکارانه را برای دور زدن محدودیتهای صادراتی اروپا را بکار می‌برده است و تجهیزاتی پیشرفته برای تولید اسکناسهای تقلبی بانک یمنی را بکار می‌گرفته است که بالقوه صدها میلیون دلار برای قدس سپاه ارزش داشته است.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «این توطئه فاش می‌سازد که سطوح عمیقی از فریبکاری را افشا می‌کند که سپاه قدس علیه شرکتها در اروپا و دولتهای خلیج‌فارس و بقیه جهان برای حمایت از فعالیتهای بی‌ثبات کننده‌اش بکار می‌گرفته است. تولید اسکناسهای تقلبی به قلب نظام مالی بین‌المللی ضربه می‌زند و این واقعیت که عناصر رژیم ایران در این سوءرفتار درگیر بوده‌اند مطلقاً غیرقابل قبول است».

وی افزود «این طرح جعل اسکناس ریسکهایی جدی را فاش ساخته است که هر کسی با رژیم ایران معامله کند با آن مواجه می‌شود چرا که سپاه به مخدوش سازی نقش خود در اقتصاد ایران ادامه داده و در پشت نقابی از معاملات غیرقانونی پنهان بوده تا اهداف بدخواهانه‌اش را به اجرا درآورد.