728 x 90

حزب الله لبنان,

لایحه مجازاتهای جدید حزب‌الله لبنان در مسیر تبدیل شدن به قانون

-

کنگره آمریکا
کنگره آمریکا
مجازاتهای جدید آمریکا علیه حزب‌الله لبنان بیش‌از‌پیش این گروه تروریستی را در معرض فشار قرار می‌دهد. کنگره منتظر تبدیل شدن این مجازاتها به قانون است

مجازاتهای اقتصادی و مالی علیه حزب‌الله لبنان که پس از تصویب توسط سنای آمریکا تقویت شد، قدرت جمع‌آوری پول و سربازگیری این شبه‌نظامیان را مهار خواهد شد. علاوه بر این فشار بر روی بانکهایی را که با این گروه همکاری می‌کنند بیشتر می‌کند مجلس نمایندگان آمریکا اکنون در انتظار اجرایی شدن این قانون است.

گزارشگر اسکای نیوز در واشینگتن می‌گوید:
لایحه قانونی مجازاتهای مالی علیه شبه‌نظامیان حزب‌الله و تمامی کسانی که با آنها همکاری می‌کردند در سنا هم تصویب شده است.

این لایحه در اواخر ماه سپتامبر در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان به تصویب رسید و به مجلس سنا ارجاع شد و در سنا نیز تصویب شد. این مجازات ها در کادر استراتژی تشدید فشار برای متوقف کردن دخالتهای حزب‌الله و رژیم ایران است.

این مصوبه از دونالد ترامپ می‌خواهد تا بر روی هر فرد یا ارگان یا رژیمی مانند رژیم ایران که به حزب‌الله کمک مالی می‌کند مجازات اعمال کند. این مجازاتها بر روی مؤسسه‌های تبلیغاتی تا اقتصادی اعمال خواهد شد.

چهار طرح قانونی علیه حزب‌الله در کنگره آمریکا در جریان است. در یکی از این طرحها مجازاتها به جای این‌که افراد را هدف قرار دهد کشورها را هدف قرار می‌دهد. خواسته شده که شورای امنیت نقض قوانین حقوق‌بشر توسط حزب‌الله را تأیید کند. شواهدی وجود دارد که حزب‌الله حقوق شهروندان را نقض می‌کند و در سال ۲۰۰۶ از غیرنظامیان استفاده کرده است. هم‌چنین پیمان طائف و قطعنامه شماره ۱۷۰۱شورای امنیت را نقض کرده است. این قانون هنوز اجرایی نشده ولی مجلس نمایندگان آن را تصویب می‌کند و دونالد ترامپ باید آن را امضا کند و پس از این امضا اجرایی خواهد شد.