728 x 90

دولت آمریکا تصمیم‌گیری درباره توافق بوئینگ با رژیم ایران را به تعویق انداخت

تعویق توافق بوئینگ با رژیم ایران
تعویق توافق بوئینگ با رژیم ایران
دولت آمریکا روز پنجشنبه 20مهر درست یک روز قبل از اعلام نظر دونالد ترامپ درباره توافق هسته‌یی رژیم ایران، تصمیم‌گیری درباره توافق بوئینگ با این رژیم را به تعویق انداخت.

تلویزیون سی.ان.ان در این باره گزارش داد: «دولت ترامپ روز پنجشنبه از دادگاه فدرال شیکاگو خواسته است ضرب‌الاجل تصمیم خود را تا 2ماه تمدید کند. این تصمیم برای ارزیابی این است که آیا معامله هواپیمای تجاری 17میلیارد دلاری میان رژیم ایران و بویینگ با کار و سیاست وزارت‌خارجه تداخل داشته یا خیر و به این ترتیب یک عنصر اصلی توافق اتمی رژیم ایران بلوکه می‌شود».

سی.ان.ان افزود:‌ این پیگیری برای فاش ساختن جزییات سری در پشت این معامله هواپیمای تجاری به سرپرستی خانواده لیبوویچ که قربانیان ترویسم دولتی رژیم ایران هستند دنبال می‌شود که در دادگاه فدرال آمریکا علیه رژیم ایران 67میلیون دلار به‌دست آورده است. این خانواده که نتوانسته است این پول را نقد کند از بویینگ شکایت کرده است تا این شرکت معامله خود با رژیم ایران را علنی کند تا معلوم شود آیا این رژیم دارایی قابل دسترسی در آمریکا دارد یا خیر.

وکیل خانواده لیبوویچ به سی.ان.ان گفت... بویینگ یک شرکت غیردولتی است... به‌نظر می‌رسد موضع دولت ترامپ این است که توافق رژیم ایران برای آمریکا یک تهدید خطرناک است و نباید مورد تأیید قرار بگیرد...