728 x 90

تأکید فرانسه بر تقویت توافق اتمی با رژیم ایران پس از سال ۲۰۲۵

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه
ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه
ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد: برای تقویت توافق اتمی با رژیم ایران پس از پایان دوره آن در سال ۲۰۲۵ باید گفتگوهایی صورت گیرد.

وی روز دوشنبه 27شهریور 96 در حاشیه نشست سالانه رهبران جهان در مجمع عمومی سازمان ملل، در جمع خبرنگاران در نیویورک گفت: «فرانسه تلاش خواهد کرد تا رئیس‌جمهور ترامپ را برای حفظ برجام قانع کند حتی اگر لازم باشد متممی به این توافق پس از سال ۲۰۲۵ اضافه شود».

این نخستین بار نیست که فرانسه خواستار مذاکرات برای تکمیل توافق وین پس از اتمام دوره آن می‌شود. روز هشتم شهریور 96 نیز، انیِس روماته اِسپَن، سخنگوی وزارت‌خارجه این کشور، از امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، نقل‌قول کرد که «توافق وین در سال‌های ۲۰۲۵ به بعد می‌تواند با یکسری اقدامات لازم در رابطه با موشکهای بالستیک رژیم همراه باشد و تکمیل شود».

دولت ترامپ در ماههای اخیر بارها اعلام کرده رژیم ایران به «روح برجام» پایبند نبوده است و رفتار بی‌ثبات کننده این رژیم در منطقه خاورمیانه دلیل این عدم پایبندی است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/11d0d36a-3190-4bd3-b4eb-a021badb01bd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات