728 x 90

اخبار آلمان,اخبار اروپا,

اداره امنیت داخلی آلمان: وزارت اطلاعات و نیروی قدس دستگاههای اطلاعاتی رژیم ایران در آلمان هستند

-

اداره امنیت داخلی آلمان
اداره امنیت داخلی آلمان
اداره فدرال نگهبانی از قانون اساسی آلمان یا سازمان امنیت داخلی جمهوری فدرال آلمان که وظیفه جمع‌آوری اطلاعات از خطرهای تهدید کننده امنیت این کشور را به عهده دارد، در قسمتی از گزارش سال 2016خود که روز 4ژوئیهٴ 2017منتشر شده به فعالیتهای جاسوسی رژیم آخوندی در آلمان پرداخته است. این قسمت از گزارش نشان می‌دهد که سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران هدف اصلی فعالیتهای جاسوسی رژیم و وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس در آلمان هستند.

قسمتهایی از این گزارش ذیلا آورده شده است:
فعالیتهای شناسایی و مقابله با جنبشهای اپوزیسیون در داخل و خارج ایران، هم‌چنان وظیفه محوری دستگاههای اطلاعاتی رژیم ایران است. این سرویسها علاوه بر این، اقدام به جمع‌آوری و کسب اطلاعات در کشورهای خارجی غربی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و علمی می‌کند.

هدف محوری وزارت اطلاعات ایران

عامل اصلی فعالیتهای [اطلاعاتی] که علیه آلمان صورت می‌گیرند، وزارت اطلاعات است. در کانون فعالیتهای این سرویس به‌طور خاص ”سازمان مجاهدین خلق ایران ”و ”شورای ملی مقاومت ایران ”قرار دارند.

شیوه کار

وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات خود را از طریق عملیات سرویس اطلاعاتی به‌دست می‌آورد که در اساس از سوی مقر اصلی این وزارتخانه در تهران (ایران) به‌صورت مرکزی هدایت می‌شوند. برای اجرای این امر، سرویس مزبور به‌طور خاص از مسافرت افراد مورد نظر که بدلایل شغلی یا خانوادگی به ایران مسافرت می‌کنند، استفاده می‌کند. افراد مورد نظر در جریان این مسافرت ها بزحمت می‌توانند خود را از چنگال وزارت اطلاعات ایران مصون نگه دارند. این مسافرتها برای وزارت اطلاعات شرایط ایده آلی را برای ایجاد ارتباطات و انجام گفتگوهای اطلاعاتی فراهم می‌کنند.

در کنار آن مقر رسمی وزارت اطلاعات در سفارت ایران در برلین، عملکرد مهمی در انجام شناسایی‌های سرویس مخفی برعهده دارد. این مقر این است علاوه بر انجام عملیات اطلاعاتی مستقل، از فعالیتهایی مقر مرکزی وزارت اطلاعات که در تهران قرار دارد نیز پشتیبانی می‌کند.

نیروی قدس

علاوه بر وزارت اطلاعات، نیروی قدس که یک سرویس اطلاعاتی عمل کننده از سوی یگانهای ویژه سپاه پاسداران رژیم ایران می‌باشد، در آلمان فعال است.

محکومیتها توسط دادگاه شعبه برلین

در 27مارس 2017شعبه دادگاه برلین یک تبعه 31ساله پاکستانی را به‌خاطر انجام فعالیت به‌عنوان مأمور سرویس اطلاعاتی به 4سال و سه ماه حبس محکوم کرد. فرد محکوم شده، از سال 2011در ارتباط با شخصی قرار داشت که به نیروی قدس رژیم ایران تعلق دارد و مسئول فعالیتهای شناسایی و اطلاعاتی در اروپا می‌باشد. بر طبق ماموریتی که این فرد دریافت کرده بود. علیه این فرد در 5ژوئیه 2016حکم جلب و حبس برای بازداشت تحقیقاتی صادر شد.

در تاریخ 19ژوئیه 2016دادگاه شعبه برلین یک تبعه 32ساله ایرانی را به جرم ارتکاب به فعالیتهای سرویس مخفی به دو سال و چهار ماه مجازات حبس محکوم کرد. او برای وزارت اطلاعات رژیم ایران مقادیر معتنابه و گسترده‌یی اطلاعات در مورد مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت جمع‌آوری کرده بود. پرونده علیه یک تبعه ایرانی دیگرکه او نیز متهم شده بود، در تاریخ 10ژوئن 2016با وضع محدودیتهایی علیه وی متوقف گردید.

بیشتر بخوانید:

گزارش اداره حراست ضرورت اخراج جاسوسان رژیم ایران از آلمان و گذاشتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی را مضاعف می‌کند


اداره فدرال حراست از قانون اساسی آلمان آخرین گزارش سال خود را منتشر ساخت. این گزارش از فعالیتهای وزارت اطلاعات ایران، نیروی قدس سپاه پاسداران و همچنین از درگیر بودن سفارت ایران در آلمان در این اقدامات پرده برداشته است. بنا‌ به این گزارش هدف اصلی سرویهای مخفی رژیم ایران، سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت است.
بنا‌ به این گزارش توافق اتمی رژیم آخوندی با غرب هیچ تغییری در رویکرد این رژیم نسبت به اپوزیسیون ایجاد نکرده است. به عکس فعالیتهای جاسوسی و اطلاعاتی رژیم آخوندی برای مقابله و سرکوب مخالفان افزایش یافته است.
در سالهای 2016و 2017دادگاه شعبه برلین علیه دو جاسوس وزارت اطلاعات و نیروی قدس سپاه پاسداران احکام مجازات حبس به مدت دو سال و چهار ماه و چهار سال و سه ماه صادر کرد. جزییات عملیات جاسوسی کشف شده، ظن به تدارک برای عملیات تروریستی را تقویت می‌کردند.
مقاومت ایران خواستار اخراج جاسوسان و مزدوران وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس از آلمان است. چه آنها که در سفارت ایران مشغول به‌کار هستند و جه کسانی که در قالب انجمنها و شرکتهای پوششی فعالیت می‌کنند. دولت آلمان باید مانع از آن شود که خاک این کشور جولانگاه ماشین جاسوسی و ترور رژیم آخوندی گردد.
نامگذاری سپاه پاسداران در لیست تروریستی یک اقدام مؤثر برای مقابله با خطرات جاسوسی و تروریستی در خاک اروپا است و جا دارد آلمان به این ابتکار بپیوندد.
فقدان یک اقدام قاطع در قبال فعالیتهای سرویس مخفی ایران، نه تنها مخالفان و پناهندگان ایرانی را به خطر می‌اندازد بلکه امنیت آلمان را نیز مورد تهدید قرار می‌دهد.

نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آلمان – برلین
۱۴تیر ۱۳۹۶- ۵ژوییه ۲۰۱۷

ضمیمه: اطلاعات پایه ای

در گزارش سال 2016اداره حراست از قانون اساسی که در 4ژوئیه 2017منتشر شد از جمله آمده است:
«فعالیتهای شناسایی و مقابله با جنبشهای اپوزیسیون در داخل و خارج ایران، وظیفه محوری دستگاه اطلاعاتی ایران باقی مانده است... عامل اصلی فعالیتهای [اطلاعاتی] که علیه آلمان صورت می‌گیرند، کماکان وزارت اطلاعات (واجا VAJA، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، که اکثراً به‌صورت خلاصه به آن MOIS اطلاق می‌شود) می باشد. در کانون فعالیتهای این سرویس به‌طور خاص ”سازمان مجاهدین خلق ایران ” (MEK) و ”شورای ملی مقاومت ایران ” (NWRI) قرار دارند...
وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات خود را از طریق عملیات سرویس اطلاعاتی به‌دست می‌آورد که در اساس از سوی مقر اصلی این وزارتخانه در تهران (ایران) به‌صورت مرکزی هدایت می‌شوند. برای اجرای این امر، سرویس مزبور به‌طور خاص از مسافرت افراد مورد نظر خود که بدلایل شغلی و یا خانوادگی به ایران مسافرت می‌کنند، استفاده می‌کند. افراد مورد نظر در جریان این مسافرتها به‌زحمت بتوانند خود را از چنگال وزارت اطلاعات ایران مصون نگه دارند. این مسافرتها (برای وزارت اطلاعات – م) شرایط ایده آلی را برای ایجاد ارتباطات و انجام گفتگوهای اطلاعاتی فراهم می‌کنند.
در کنار آن مقر رسمی وزارت اطلاعات در سفارت ایران در برلین، عملکرد مهمی در انجام شناسایی‌های سرویس مخفی برعهده دارد. در شمار وظایف این مقر این است که علاوه بر انجام عملیات اطلاعاتی مستقل، از فعالیتهایی که توسط مقر مرکزی وزارت اطلاعات (در تهران) هدایت می‌شوند، پشتیبانی به‌عمل بیاورد...
علاوه بر وزارت اطلاعات ایران، نیروی قدس که یک سرویس اطلاعاتی عمل کننده از سوی یگانهای ویژه سپاه پاسداران ایران می‌باشد، در آلمان فعال است. فعالیتهای شناسایی گسترده این ارگان به‌طور خاص علیه اهداف طرفدار یهودیان و یا اهداف اسراییلی می‌باشند. بنا‌ به یک متن منتشر شده روی سایت اینترنتی یک خبرگزاری وفادار به دولت (ایران)، یک افسر عالیرتبه در اکتبر 2016در جلسه‌یی به‌مناسبت یادبود ”شهدا ”، از دو گردان سپاه پاسداران صحبت کرد و گفت: دنیا می‌تواند مطمئن باشد که سپاه پاسداران ”بزودی در آمریکا و اروپا نیز شکل خواهند گرفت“.
در تاریخ 19ژوئیه 2016دادگاه شعبه برلین یک تبعه 32ساله ایرانی را به جرم ارتکاب به فعالیتهای سرویس مخفی به دو سال و چهار ماه مجازات حبس محکوم کرد. او برای وزارت اطلاعات ایران مقادیر متنابه و گسترده‌یی اطلاعات در مورد مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت جمع‌آوری کرده بود. در 27مارس 2017نیز شعبه دادگاه برلین یک تبعه 31ساله پاکستانی را به‌خاطر انجام فعالیت به‌عنوان مأمور سرویس اطلاعاتی ایران به 4سال و سه ماه حبس محکوم کرد.»
اداره فدرال حراست از قانون اساسی آلمان نتیجه‌گیری می‌کند که ”سرویسهای اطلاعاتی ایران یک ابزار محوری رهبری سیاسی برای تضمین حاکمیت‌شان هستند. بنابراین اپوزیسیون ایران کماکان در کانون توجهات وزارت اطلاعات ایران باقی خواهد ماند“.

محکومیت یک جاسوس رژیم ایران در آلمان و ضرورت گنجاندن سپاه پاسداران در لیست تروریستی

دادگاه جزایی برلین یک جاسوس رژیم ایران به‌نام 'مصطفی حیدر س' را به ۴سال و سه ماه حبس محکوم کرد. به گفته منابع امنیتی آلمان این جاسوس برای ' نیروی قدس سپاه پاسداران ' با هدف انجام عملیات تروریستی در آلمان و فرانسه دست به جمع‌آوری اطلاعات‌ زده بود.

نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آلمان دکتر معصومه بلورچی حکم دادگاه برلین را دلیل دیگری در اثبات این حقیقت دانست که فاشیسم دینی حاکم بر ایران دست از صدور تروریسم برنمی‌دارد.
این پرونده همچنین نشان می‌دهد که علاوه بر وزارت اطلاعات آخوندها که از سه دهه پیش دست‌اندرکار اقدامات تروریستی در کشورهای اروپایی بوده است، سپاه پاسداران و نیروی قدس حوزه فعالیتهای تروریستی را فعالانه به اروپا گسترش داده‌اند. سپاه پاسداران یک ارگان تروریستی است که نه تنها در خاورمیانه به جنگ‌افروزی و گسترش بنیادگرایی مشغول است بلکه صلح و امنیت جامعه جهانی و اروپا را نیز تهدید می‌کند.
خانم بلورچی خواستار شناسایی و اخراج کلیه جاسوسان و مأموران رژیم ایران در خاک آلمان و اروپا شد و افزود زمینه‌سازی سپاه پاسداران برای اقدام تروریستی در آلمان، ضرورت قرار دادن آن را در لیستهای تروریستی مضاعف را می‌کند. وی تأکید کرد که این لیست‌گذاری می‌تواند به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه در رابطه با عملیات تروریستی در خاک اروپا عمل کند.
'مصطفی حیدر س'. که ۳۱سال دارد و پاکستانی الاصل است در ژوئیه ۲۰۱۶در آلمان دستگیر شد. به گفته منابع قضایی آلمان این فرد پیش از دستگیری‌اش به مدت دست‌کم یک سال در خدمت 'نیروی قدس سپاه پاسدران' بوده و برای ایران جاسوسی می‌کرده است. سخنگوی دادگاه برلین گفت وی به‌طور دائم حقوقی معادل ۲۰۵۲یورو در ماه برای جاسوسی از ایران دریافت می‌کرده است.

نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آلمان
7فروردین 1396 (27مارس 2017)