728 x 90

انتقال نیروهای آلمان از پایگاه اینجرلیک

‍واحدهای ارتش آلمان از ترکیه به اردن منتقل میشوند
‍واحدهای ارتش آلمان از ترکیه به اردن منتقل میشوند
نیروهای ارتش آلمان که در پایگاه اینجرلیک در ترکیه مستقر بودند، به اردن منتقل خواهند شد. خروج نیروها نشان روشن افزایش تنش در مناسبات دو کشور آلمان و ترکیه است.

دولت آلمان رسماً با خروج نیروهای ارتش این کشور از پایگاه اینجرلیک ترکیه موافقت کرد. گفته می‌شود انتقال سربازان آلمان از اینجرلیک به اردن باعث خواهد شد که امکان استفاده از هواپیماهای تجسسی تورنادو برای مدت دو ماه به‌حالت تعلیق درآید.

خبر انتقال نیروهای ارتش آلمان از پایگاه نظامی اینجرلیک به اردن توسط وزیر دفاع آلمان اعلام شد. بر اساس اظهارات محافل دیپلوماتیک، انتقال سربازان آلمانی به اردن به تأیید مجلس آلمان نیاز ندارد. اما هنوز روشن نیست که چگونه باید مجلس آلمان را در اتخاذ این تصمیم مشارکت داد.

زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان در جریان سفر خود به ترکیه، تلاش کرده بود زمینه‌های بازدید نمایندگان مجلس از پایگاه اینجرلیک را فراهم کند. تلاشی که بی‌نتیجه بود. دولت ترکیه با بازدید نمایندگان مجلس آلمان از پایگاه اینجرلیک مخالفت می‌ورزد.

سربازان آلمانی که در پایگاه اینجرلیک ترکیه مستقر هستند، به پایگاهی واقع در شهر ازرق اردن منتقل می‌شوند. این پایگاه در نزدیکی مرزهای جنوبی سوریه واقع است. گفته می‌شود که واحدها‌ی نظامی آلمان از آن محل در جنگ علیه داعش مشارکت خواهند کرد.

حدود ۲۶۰سرباز آلمانی همراه با هواپیماهای تجسسی تورنادو و همچنین یک هواپیمای سوخت‌رسانی در اینجرلیک مستقر هستند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات