728 x 90

گردهمایی همبستگی علیه بنیادگرایی و خلع‌ید از رژیم آخوندی در منطقه

گردهمایی همبستگی علیه بنیادگرایی و خلع‌ید از رژیم آخوندی در منطقه
گردهمایی همبستگی علیه بنیادگرایی و خلع‌ید از رژیم آخوندی در منطقه
روز شنبه ۱۳خرداد ۹۶همزمان با افطار ماه مبارک رمضان یک گردهمایی با حضور خانم مریم رجوی و با شرکت و سخنرانی نمایندگان و شخصیتهای برجسته سیاسی و مذهبی از کشورها و جوامع اسلامی برگزار شد.

سخنرانان و شرکت کنندگان در این گردهمایی، ضمن محکوم کردن دخالتهای فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران در کشورهای منطقه و بنیادگرایی و تروریسم صادراتی این رژیم تحت نام اسلام، این دخالتها و به‌ویژه شرکت گسترده پاسداران و شبه‌نظامیان رژیم ولایت فقیه در کشتار مردم سوریه را عامل اصلی بحران در منطقه دانستند.

سخنرانان بر لزوم خلع‌ید از رژیم آخوندی و اخراج پاسداران و مزدوران اعزامی خامنه‌ای به‌عنوان ضرورت صلح و امنیت منطقه تأکید کردند و خواستار گنجاندن نام سپاه پاسداران در لیست‌های تروریستی شدند.

شخصیتهای شرکت‌کننده در این گردهمایی عبارت بودند از:
نصر الحریری - رئیس هیأت عالی مذاکرات اپوزیسیون سوریه
دکتر نذیر حکیم – دبیرکل ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه
جرج صبرا – معاون هماهنگ‌کننده هیأت عالی مذاکرات اپوزیسیون سوریه
هیثم المالح - رئیس کمیتهٴ قانونی ائتلاف ملی سوریه
سید احمد غزالی – نخست‌وزیر پیشین الجزایر
انیسه بومدین – حقوقدان، اسلام‌شناس و بانوی اول پیشین الجزایر
دومینیک لوفور – نماینده مجلس ملی فرانسه
شیخ تیسیر التمیمی – قاضی‌القضات پیشین فلسطین
ولید عساف وزیر پیشین کشاورزی و نماینده پارلمان فلسطین
جمال ابوتراب ـ نماینده پارلمان فلسطین
عبدالسلام قنداح ـ مدیر کل پارلمان فلسطین
محمد الظهراوی ـ نماینده پارلمان اردن
قصی الو میسی ـ نماینده پارلمان اردن
محمد الحاج- نماینده پیشین پارلمان اردن
تغرید الحجلی ـ وزیر سابق فرهنگ و امور خانواده در دولت موقت سوریه
محی الدین بنا‌به ـ وزیر سابق آموزش و پرورش در دولت موقت سوریه
انور مالک ـ نویسنده روزنامه‌نگار، عضو پیشین هیأت جامعه عرب در سوریه
داهو مسکین ـ رئیس شورای امامان فرانسه
خلیل مرون ـ مدیر مسجد اوری ـ سخنگوی جامعه صوفیهای فرانسه
عبدالوحود گورو ـ مدیر مؤسسه النور ـ اسلام شناس فرانسوی
عبدالله خلف ـ نماینده جریان المستقبل لبنان در فرانسه
اسماعیل خلف الله وکیل و فعال سیاسی الجزایر
و جلال گنجه‌ای – مسئول کمیسیون مذاهب و آزادی ادیان شورای ملی مقاومت ایران

نخست وزیر سید احمد غزالی:
 
بسم الله والصلاة والسلام علی رسول‌الله
برادران و خواهرانم، سلام بر شما
و سلام بر شما، خواهرم رئیس‌جمهور مقاومت ایران
شهر رمضان، الذی انزل فیه القرآن، هدی للناس وبینات من الهدی والفرقان، ماه بردباری، ماه رحمت، امسال این‌جا هستیم در حالی‌که قلوبمان و اذهانمان با برادرانمان، مسلمان یا غیرمسلمان با کسانی است که از دهها سال پیش زجر می‌کشند، زیر یوغ استبداد، توسعه‌طلبی و صهیونیسم، در فلسطین و در ایران. در سوریه و در عراق. در یمن و در لبنان. امسال ما در حالی روزه ماه رمضان داریم که برادرانمان، کسانی که در کمپ لیبرتی زندانی بودند، بعد از این‌که از سرزمینشان در اشرف بیرون رانده شدند، برای نخستین بار به لطف خدا و رحمتش در محلی امن روزه می‌گیرند، بعد از سالیان دراز، حداقل از سال 2004که قربانی کشتار و تعدی و ناامنی بوده‌اند.

برادران و خواهرانم، امید دارم سال آینده روزه رمضان را در تهران برگزار کنیم انشاالله و بکمک خدا.

اولا - افتخار دارم از جانب کمیته همبستگی، و دفاع با ساکنان اشرف صحبت کنم. اینک که برادران مجاهدین در آلبانی مستقر شده‌اند، آیا این به‌معنای پایان یافتن کار این کمیته است؟ خیر. طبعاً اولویت کار ما تلاش برای نجات آنها بود، و خارج کردنشان بسلامت از زندانی که در آن گرفتار بودند. ولی برادران مجاهدمان در طول حیاتشان تبدیل به نماد یک آرمان عادلانه شده‌اند، و همان‌طور که خواهر مریم رجوی چند بار به آن اشاره کرده‌اند، بعد از سالیانی که به دفاع از مقاومت و خارج کردن نام آن از لیست تروریستی اختصاص داشت، اینک زمان تهاجم فرا رسیده است. اینک برادران ما در مقاومت وضعیت دفاع از خود را تبدیل به وضعیت تهاجمی می‌کنند و لازم است یادآوری کنیم، کسانی که از زمان کلینتون، در سال 1997، استراتژی موسوم به مماشات را در دستور کار قرار دادند، کسانی که تصور می‌کردند که راه‌حل، ایجاد جریانی میانه‌رو در رژیم ایران است، من به اینها می‌گویم این استراتژی که بر پایه تلاش برای مماشات با دیکتاتورها و فاشیستها بنا نهاده شده استراتژی ای شکست خورده و فاسد است.

ثانیا – ما شاهد موضوع اسلام در اروپا و فرانسه بودیم. بسیار شنیدیم حتی از سیاستمداران و رهبران سیاسی، که اسلام را با تروریسم خلط می‌کنند، در حالی‌که نمی‌دانند هیچ چیز بیش از این در اسلام مورد تأکید قرار نگرفته که اسلام همواره خود را به‌عنوان مؤید آنچه در تورات و انجیل نازل شده معرفی می‌کند و خداوند تعالی کتابش را «مصدقا لما بین یدیه وانزل التوراة والانجیل من قبل هدی للناس وانزل الفرقان» نازل کرده است. پس لازم است تلاش کرد تا افکار عمومی در اروپا یا در فرانسه وآمریکا به حقیقت اسلام واقف شود. اسلام نه خشونت و نه تروریسم است، بالعکس، زیرا خداوند می‌فرماید «انه من قتل نفسا بغیر نفس... فکانما قتل الناس جمیعا، و من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا».

ثالثا – کاری که ما در کمیته بدان اهتمام ورزیدیم اولویت قائل شدن برای دفاع از مجاهدانی بود که در عراق زندانی بودند. اینک زمان آنست که این کمیته کارش را در راستای هدف اصلی، ایجاد همبستگی بین اعراب و مسلمانان و مقاومت ایران، ادامه دهد. من خطاب به تمامی برادران اظهار می‌کنم ضروری است این کمیته گسترش یابد، جوانتر بشود و جوانان و زنان را در بر بگیرد، تا تبدیل به کمیته‌یی شود که قدرت این را داشته باشد که جهان عرب و اسلامی را به این درک برساند که آرمان ایران و مقاومت ایران با آرمانهای تمامی ما در عالم عربی رابطه‌ای عمیق دارد.
والسلام
انور مالک ـ نویسنده الجزایری، عضو پیشین هیأت جامعه عرب در سوریه
السلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
رمضان بر شما مبارک
خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران

آقای سید احمد غزالی، نخست‌وزیر پیشین الجزائر،
وخانم انیسه بومدین، همسر رئیس‌جمهور فقیدمان حواری بومدین که بسیار به او افتخار می‌کنیم و خدا او را بیامرزد،

در این گردهمایی در حضور میهمانان گرامی از سوریه و از نقاط مختلف جهان هستیم که برای همبستگی با مردمی که تحت سرکوب رژیم ولایت‌فقیه هستند گرد آمده‌اند، رژیمی که به استبداد، به فاشیسم دینی، به تخریب و به صدور تروریسم به تمامی پایتختها رو آورده است. می خواهیم در این ضیافت مبارک پیامهای متعددی بفرستیم: اولین پیام از مسلمانان در این فضای روحانی، خطاب به همه جهانیان، که اسلام دین بردباری است، دین همزیستی، دین صلح، دین محبت، نه دین تروریسم، نه دین بنیادگرایی و نه دین فرقه‌گرایی و نژاد پرستی. اسلام برای آن آمده است که زندگی انسانها را سر و سامان دهد، آنها را در هیأت یگانه انسانی گردهم آورد، نه این‌که صفوف آنها را دچار تفرقه کند، حقد و حسد بگستراند و بذر کینه مرگباری را بپاشد که در آن انسانها کشته شوند، شکم زنان باردار دریده شود و اطفال سربریده شوند. پیام ما به‌عنوان مسلمانان در این شب مبارک این است که پرچم صلح را افراشته نگهداریم،

پیام بعدی از جانب مردم ایران است، به‌عنوان کسی که ایمان قاطع دارم و همه شما قطعاً به این مسأله ایمان دارید، که شورای ملی مقاومت ایران تنها نماینده مشروع مردم ایران است و ما از شما و از همه تصمیم‌گیرندگان در جهان می‌خواهیم به اینکار اهتمام ورزند، کاری که شروع پایان کار آخوندهاست. این‌که مردم ایران با همسایگان خود خدعه نمی‌کند، مردم ایران بدین ترتیب تروریستها یا بنیادگران یا فرقه‌گرایانی نیستند که سایرین را به‌خاطر هویت، مذهب یا نژادشان به قتل برساند، این است پیام مردم ایران به سایر مردمانی که از تروریسم آخوندها رنج می‌برند، در سوریه، در عراق یا در لبنان یا در یمن یا حتی در کشورهای دیگر که آخوندها نقشه کاشتن بذر تروریسم و فرقه‌گرایی خود در آنها را می‌کشند.

همچنین پیام دیگری از مردم ایران به مردمی که تاکنون هنوز مزه تروریسم آخوندها را نچشیده‌اند: هشدار، هشدار، اینها هدفشان تخریب کشورهاست، تکه‌پاره کردن آنها، خونریزی و تبدیل هر جا به قتل گاهی که جایی برای صلح و همزیستی در آن وجود نداشته باشد.

پیام بعدی خطاب به همه مردمان دیگر است، همه مردم دنیا، این‌که این ماه گرامی ماه بردباری است، واینکه شورای ملی مقاومت ایران و تمامی حاضرانی که با باورهای متفاوت از نقاط مختلف این‌جا گرد آمده‌اند متفق‌القولند که منطقه و جهان انتخابی جز زدودن ولایت‌فقیه از کره زمین ندارد، ولایتی که نه ولایت‌فقیه بلکه ولایت زور و تروریسم بر حیات انسانها و ثبات آنهاست.

پیام دیگر از ما خطاب به رژیم ولی‌فقیه است: روزگارتان دیری نخواهد پایید و عمرتان خیلی طولانی‌تر نخواهد شد، که خلقها اینک دیوار ترس را شکسته‌اند، و ایمان آورده‌اند که راه‌حل و انتخابی بجز آزادی وجود ندارد،

پیام دیگر از سوی حاضران در این‌جا خطاب به مردم ایران است: ما به مردم ایران می‌گوییم که با شما هستیم، غم شما را می‌خوریم، از عرب گرفته تا فارس تا کرد تا ترک و تمامی ملیتها با شما هستیم و درک می‌کنیم و می‌دانیم بر اثر نزدیک به چهل سال حکومت استبدادی آخوندها و فاشیسم دینی آنها چه کشیده‌اید، فاشیسمی که قطعاً فاشیسم دوران ماست. اینها پیامهایی است که می‌فرستیم و به آنها ایمان داریم و پای آن ایستاده‌ایم تا روزی که در تهران، تهران آزاد شده حضور بهم رسانیم و در مهمانی افطاری که خانم مریم رجوی در آنجا میزبان ما باشد حاضر باشیم، یا در جشنی عظیم به‌خاطر آزاد شدن ایران از تروریسم آخوندها.

ارامه دارد

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات