728 x 90

نامه ریاض سیف به ۳۰کشور: سپاه پاسداران را وارد لیست تروریستی کنید

ریاض سیف رئیس ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه
ریاض سیف رئیس ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه
سایت ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه روز جمعه 5خرداد اعلام کرد که ریاض سیف رئیس این ائتلاف نامه‌یی به 30کشور و برخی از سازمانهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل ارسال کرده است و در آن آثار دخالت رژیم ایران در سوریه و نتایج فاجعه‌بار آن را از طریق شبه‌نظامیان تروریستی و افکار ایدئولوژی بنیادگرایانه تشریح کرده است و خواستار گنجاندن سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و عراق و همه شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران در لیست تروریستی و لیست سازمان تروریستی در آمریکا و اروپا شده است.

رئیس ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه گفت: ”در سایه دخالت اشغالگرانه ایران نمی‌شود به هیچ راه‌حلی رسید و تا زمانی که شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه هستند هیچ صلح و ثباتی در سوریه و در همه منطقه وجود نخواهد داشت“.

ریاض سیف در نامه خود آورده است: ”دیگر حجم دخالت رژیم ایران در سوریه و نقش محوری‌ و ویرانگرش برای جلوگیری از آبشار خون در سوریه برای کسی پوشیده نیست“.

وی بر عدم مشروعیت دخالت رژیم ایران در سوریه تأکید کرد و گفت مردم سوریه بارها اعلام کرده است که دخالت ایران را نمی‌پذیرد. این دخالت به‌سود رژیم اسد بوده است که صدها هزار سوری را کشته است.

سیف افزود دخالت رژیم ایران ”مستقیماً با تصمیم استراتژیک و سیاسی رژیم ایران ارتباط دارد“ و از طرف رژیم ایران پشتیبانی مالی می‌شود و سپاه پاسداران و نیروهای بسیج و ارتش ایران بر این امر نظارت دارند و تشکیلات شبه‌نظامی بسیاری در این زمینه تشکیل شده است و نیروهایی از لبنان و عراق و یمن و افغانستان و کشورهای دیگر به این ‌منظور آورده‌اند. این تشکیلات فرقه‌یی با این هدف ایجاد شده است که رژیم ایران می‌خواهد پروژه ایدئولوژی بنیادگرانه خود را در سوریه ترویج کند و برای آن سیاست پاکسازی قومی و نژادی را در پیش گرفته است. شبه‌نظامیان وابسته به ایران در ارتکاب دهها کشتار در حق شهروندان سوری دست دارند و مشغول پاکسازی قومی هستند.

ریاض سیف در نامه خود گفته است ”ما جامعه جهانی و در رأس آن اعضای دائم شورای امنیت به‌اضافه ریاست این شورا را مسئول رسیدگی فوری به این پرونده می‌دانیم“.

رئیس ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه از این طرفهای بین‌المللی خواستار شده است با صدور قطع‌نامه‌ای دخالت رژیم ایران در سوریه را محکوم کنند و رژیم آخوندی را از سوریه طرد کنند و پرونده حقوق‌بشر و جنایت ضدانسانی در حق مردم سوریه را به دادگاه جنایی بین‌المللی ارسال کنند.

بیشتر بخوانید:

استقبال ائتلاف ملی سوریه از بیانیه ریاض علیه رژیم ایران


ریاض سیف رئیس ائتلاف ملی سوریه از بیانیه ریاض استقبال کرد. این بیانیه که در پایان کنفرانس سران عربی اسلامی آمریکایی صادر شده است بر ضرورت جنگ با بنیادگرایی و تروریسم که در صف مقدم آنها داعش و حزب‌الله و القاعده و رژیم اسد و شبه‌نظامیان تروریست رژیم ایران هستند تأکید کرده است.

ریاض سیف گفت: رژیم ایران با حمایت از رژیم اسد جنایتکار و شبه‌نظامیان فرقه‌یی در عراق و لبنان و یمن، پشت شکل‌گیری سازمانهای تروریستی در منطقه است.

سیف توضیح داد رژیم تهران یک نقش تروریستی در سوریه دارد که سبب کشته شدن صدها هزار تن از شهروندان و آوارگی میلیونها تن در کشورها شده است وی ادامه داد: ”رژیم ایران حامی تروریسم است و همه کشورها بایستی در جنگ با آن باشند و به‌صورت بین‌المللی آن را منزوی بکنند“.

سیف ابراز امیدواری کرد که نتایج کنفرانس سران جامه عمل بپوشد. و برخورد با شبه‌نظامیان رژیم ایران آن را مجبور به خروج از سوریه و همه کشورهای دیگر بکند. وی گفت:‌هم‌چنانکه در عملکرد باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین دیده شد زبان گفتگو با این شبه‌نظامیان هیچ سودی نداشته و بایستی با آنان با قاطعیت برخورد کرد“.

سیف همچنین تأکید کرد که دیدار دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در منطقه ”تاریخی بود و اولویتهای منطقه و کار برای بازگشت ثبات را به آن مشخص کرد“.

رئیس ائتلاف ملی افزود:‌ ارتش آزادی سوریه شریک واقعی برای همه نیروهایی است که در جنگ با تروریسم هستند. انقلابیون سوری با داعش و القاعده و رژیم اسد و شبه‌نظامیان فرقه‌یی مورد حمایت رژیم ایران، می‌جنگند.».