728 x 90

اخبار آسیای شرقی,

پیرترین مرد جهان در سن ۱۴۶سالگی در گذشت

-

پیرترین مرد جهان در سن 146سالگی در گذشت
پیرترین مرد جهان در سن 146سالگی در گذشت
”سودیمجو“ معروف به پدر بزرگ در آذرماه 1251 در روستای از کشور اندونزی متولد شد و پس از 146سال زندگی، ماه گذشته به‌دلیل بیماری در بیمارستان بستری شد اما پس از 6روز بستری بودن در بیمارستان به خواست خودش به خانه بر می‌گردد. سوایانتو نوه آقای سودیمجو چنین توضیح می‌دهد که ”پدربزرگ در بازگشت به خانه فقط چند قاشق فرنی می‌خورد و کمی هم آب می‌نوشد، چند روز بعد از این‌که هیچ چیز نخورد و نیاشامید. مرد“.

پدر بزرگ گوتو سال گذشته علت طولانی بودن عمر خودش را این چنین بازگو کرد: «صبر مهمترین عامل طول عمرش بوده و این‌که کسانی را در زندگی داشته که عاشقانه از او مراقبت می‌کردند».

در رابطه با ادعای مطرح شده در مورد سنِ "سودیمجو" تردید وجود دارد زیرا اندونزی از سال‌های ۱۹۰۰ به بعد شروع به ثبت تولد و مرگ شهروندانش کرده‌ و در ثبت احوال کسانی که پیش از آن تاریخ به دنیا آمده‌اند اشتباهاتی وجود دارد.

با این حال مقامهای اندونزیایی می‌گویند بر اساس مدارکی که وی ارائه کرده بود و بر اساس مصاحبه‌یی که با او شده بود، آنها مطمئن هستند که تاریخ تولدش درست است.

بنا بر گزارش روزنامه ‌ایندیپندنت، درصورتیکه مدارک مرتبط با سن "سودیمجو" تأیید شود، او در زمره رکوردداران طول عمر قرار خواهد گرفت.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات