728 x 90

عادل الجبیر: ضرورت مقابله با فعالیتهای شرورانه رژیم ایران

عادل الجبیر
عادل الجبیر
عادل الجبیر می‌گوید: از بیستم ژانویه روابط آمریکا و عربستان سعودی به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده است. وی که با فاکس‌ نیوز مصاحبه می‌کرد نسبت به فعالیتهای شرورانه رژیم ایران نیز هشدار داد.
فاکس نیوز9فروردین 96: زمانی که باراک اوباما از اجرای مرز سرخ علیه استفاده رژیم سوریه از تسلیحات شیمیایی سرباز زد، متحدان عرب آمریکا با بی‌اعتمادی و خشم واکنش نشان دادند. ریاض می‌گوید باراک اوباما روابط سعودی و آمریکا را به سطح نازلی رساند و به اعتبار آمریکا در سراسر خاورمیانه و فراتر از آن آسیب زد.
عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی: زمانی که خلایی در سیستم بین‌المللی باشد، نیروهای شیطانی آن خلأ را پر می‌کنند و دست به اعمال تجاوزکارانه بیشتری می‌زنند، ما دیدیم که رژیم ایران دخالت خود را در سوریه تشدید کرد، ما دیدیم که کره شمالی دومین رآکتور خود را افتتاح کرد، معتقدیم اگر مرز سرخ مورد احترام قرار می‌گرفت این وقایع اتفاق نمی‌افتاد.

بعد از امضای توافق اتمی، ما شاهد فعالیتهای شرورانه بیشتری از جانب رژیم ایران بودیم. این رژیم باید بفهمد که توافق اتمی باعث نمی‌شود جامعه جهانی از آزمایش موشکهای بالستیک، یا نقض حقوق‌بشر یا حمایت از تروریسم چشم‌پوشی کند.

فاکس نیوز: عربستان سعودی دونالد ترامپ و مشاوران او را در مقایسه با باراک اوباما دارای مواضع سخت‌تری نسبت به رژیم ایران می‌بیند. درست است؟

عادل الجبیر: معتقدم دونالد ترامپ چشم‌پوشی کمتری در قبال نقض معاهده موشکی رژیم ایران و تهدیدات آن برای امنیت راه‌های دریایی در منطقه باب‌المندب و تنگه هرمز خواهد داشت. معتقدم در اجرای توافق اتمی بسیار قاطع تر و سخت‌گیرتر از اوباما خواهد بود.

فاکس نیوز: در رابطه با یمن جایی که ائتلاف به رهبری سعودی دو سال است با شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران می‌جنگد از وزیر خارجه سؤال کردم اقدام نهایی ریاض چیست؟ او گفت پیروز شدن.