728 x 90

دونالد ترامپ؛ تلفنی با رهبران شش کشور گفتگو کرد

تماس تلفنی ترامپ با رهبران شش کشور
تماس تلفنی ترامپ با رهبران شش کشور
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا یک روز پس از آن که میزبان نخست‌وزیر انگلستان بود، روز شنبه تلفنی با شش تن از رهبران کشورهای جهان گفتگو کرد. رهبران روسیه، فرانسه، آلمان، هلند، استرالیا و ژاپن در فهرست او قرار داشتند.

نخستین تماس تلفنی او با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بود که تقریباً ۴۵ دقیقه طول کشید. رهبران دو کشور در گفتگو با یکدیگر از خواست مشترک در زمینه «همکاری واقعی» در مبارزه با گروه داعش در سوریه سخن گفتند. اوکراین، رژیم ایران و کره شمالی هم در گفت و گوهای این دو فراموش نشد.

دونالد ترامپ در گفتگو با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد که در نشست ماه ژوییه گروه بیست در هامبورگ شرکت خواهد کرد. آنها موافقت خود را در زمینه اهمیت ناتو در روابط بین دو قاره و نقش آن در تضمین ثبات و امنیت جهانی اعلام کردند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در گفتگو با همتای آمریکایی‌اش بر ضروت پایبندی به توافق پاریس در زمینه تغییرات اقلیمی تأکید کرد و رعایت اصول مربوط به پذیرش پناهجویان را یادآور شد.

رئیس جمهوری آمریکا دهم فوریه در واشینگتن میزبان شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن خواهد بود.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c83fc965-c851-4b01-b6d5-cb4f64a24d6d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات