728 x 90

اعدام دسته جمعي,

ایران: ۲۰ اعدام در یک روز، ۵۷ اعدام از ابتدای سال نو میلادی

-

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
مریم رجوی:‌ فراخوان به ارجاع پرونده جنایتهای رژیم آخوندی به شورای امنیت ملل متحد

 فاشیسم دینی حاکم بر ایران سال جدید میلادی را با اعدامهای جمعی و بی‌رحمانه شروع کرده و اعدام دست‌کم ۵۷ زندانی را که شمار بالایی از آنان جوان بودند از ابتدای سال ۲۰۱۷ به ثبت رسیده است. ۲۰ تن از آنها در روز شنبه ۲۵ دی در زندانهای گوهردشت و مرکزی کرج، لاکان رشت و دیزل‌آباد کرمانشاه بدار آویخته شدند.
چهار زندانی در روز ۲۸ دی در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شدند. روز پیش از آن نیز یک زندانی در ملأعام در میاندوآب و دست‌کم دو زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شدند.
در روز ۲۶دی دو جوان ۲۰ و ۲۳ ساله در زندان کرمان بدار آویخته شدند. آرمان بحر آسمانی که در زندان کرمان اعدام شد هنگام دستگیری یک نوجوان ۱۶ساله بود. دو زندانی دیگر در همان روز در زندان مرکزی قزوین اعدام شدند.
اعدام سه زندانی در قزوین و یک زندانی در همدان در روز ۲۳دی، بدار آویختن یک زندانی ۲۱ساله در زندان ساری در روز ۲۲دی از دیگر جنایتهای آخوندها در روزهای اخیر است.
خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، این اعدامهای وحشیانه را نشانه ضعف رژیم ولایت فقیه در برابر نارضایتی‌های رو به‌ گسترش مردم ایران دانست و هموطنان به‌ویژه جوانان دلیر را فراخواند به ‌اعتراض علیه این جنایتها و حمایت از خانواده‌های زندانیان و اعدام‌شدگان برخیزند. وی خواستار محکومیت قاطع موج جدید اعدامها از سوی جامعه بین‌المللی شد و بر ضرورت ارجاع پرونده نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق‌بشر توسط رژیم ایران به شورای امنیت ملل‌متحد شد.
جنایتهای فاشیسم دینی حاکم بر ایران در ۳۸ سال گذشته از قتل‌عام زندانیان سیاسی تا شکنجه و اعدام جمعی زندانیان که همه روزه در ایران جریان دارد، از مصادیق جنایت علیه بشریت است و باید مسئولان آن در برابر عدالت قرارگیرند. سکوت و بی‌عملی در قبال جنایت علیه بشریت، در سه دهه گذشته موجب استمرار و تشدید آن توسط این رژیم شده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ دی ۱۳۹۵ (۱۷ژانویه ۲۰۱۶)
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4971382b-7487-4fc7-a810-a702cf9d8ea8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات