728 x 90

اختلافات سیاسی در ایران,

جواد لاریجانی: رفسنجانی با ولایت زاویه گرفته است

-

محمد جواد لاریجانی-آرشیو
محمد جواد لاریجانی-آرشیو
اظهارات سران و عناصر هر دو باند نظام آخوندی در سالگرد بسیج سرکوبگرانه خامنه‌ای در۹دی برای مقابله با قیام سال 88 شقه و شکاف در رأس نظام را هرچه بارزتر کرد. مهره‌های خامنه‌ای در این اظهارات ضمن حمله و تسویه‌حساب با رفسنجانی، به زبونی و طلسم‌شکستگی ولی‌فقیه ارتجاع اعتراف کردند. متقابلاً رفسنجانی نیز پاسخ آنها را به نتیجه نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم در اردیبهشت ماه سال 96 احاله داد.

پاسدار سعید قاسمی، سرکرده لباس شخصیتها و چماقداران خامنه‌ای در مورد پیامدهای قیام مردم در سال 88 گفت: میکروبی که فتنه‌گران در جامعه پخش کردند هنوز فعال است و کمتر خانواده‌ای داریم که رینگ اول و دوم اعضایش پیرو (خامنه‌ای) باشند. هنوز عده‌یی در افکار فتنه‌گری خود اصرار دارند.

پاسدار جعفری، سرکرده کل سپاه خامنه‌ای نیز گفت: فتنه‌گران در سال 88 به‌دنبال تضعیف جایگاه ولی‌فقیه بودند.

آخوند صادق لاریجانی، رئیس قضاییه خامنه‌ای با اشاره به نامه رفسنجانی به خامنه‌ای در سال 88 گفت: مسئولی که در دل فتنه نامه بی‌سلام به رهبر می‌فرستد بصیرت را درک نکرده است. بعضی در زمانی که باید کنار و حامی (خامنه‌ای) می‌بودند، نامه بی‌سلام نوشتند. چطور انسان می‌تواند باور کند که اینها نعمت بصیرت را دارا بودند.

جواد لاریجانی نیز گفت: با رفسنجانی زاویه گرفته‌ام. او با ولایت زاویه گرفته است. زمانی هر روز هفته را با هم می‌گذراندیم. (البته) زاویه گرفتن از ولایت در اصول‌گراها هم هست.

آخوند بوشهری، امام جمعه خامنه‌ای در قم با حمله به رفسنجانی به خطراتی که مخاصمات در رأس رژیم را متوجه کل رژیم کرده است، هشدار داد:
بعضی از خواص که به تعبیر رهبر عزیزمان مردود شدند اینها هم‌چنان ساز مخالفت سر می‌دادند سخنانشان گفته‌هایشان عین گفته‌های دشمنان بیرونی ما بود و هنوز هم هست باید بگم حتی بعد از حماسه 9 دی که دشمن وادار به عقب‌نشینی شد امروز هم می‌شنویم امروز هم می‌بینیم که عده‌یی اتاق فکر تشکیل می‌دهند عده‌یی طراحی برای آینده نظام و رهبری می‌کنند عده‌یی برای تمام برنامه‌ها و انتخاباتها طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند اینها در چه خواب و خیالی قرار دارند؟.

... پیام دیگر این است که نخبگان جامعه خواص جامعه دچار لغزش می‌شوند باید حواسمون به نخبگان و خواص جامعه باشد دشمن روی نخبگان خیلی سرمایه‌گذاری کرده است و هم‌چنان سرمایه‌گذاری می‌کند.

پاسدار محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت رژیم گفت: کسانی که دستور (خامنه‌ای) را عمل نمی‌کنند، مشکلات را به گردن نظام می‌اندازند و می‌گویند نظام نمی‌گذارد ما کار کنیم.

از سوی دیگر رفسنجانی، بدون هیچ اظهارنظری درباره وقایع سال 88، تسویه‌حساب با باند رقیب را به نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم احاله داد و گفت: روحانی مصمم است که بیاید. به‌تازگی با او صحبت کردم. در مقابل روحانی کسی نیست، شما در بین اصول‌گراها و تندروها کسی را نمی‌بینید که بتواند در مقابل روحانی بایستد، حتی اگر همه جمع شوند، باز در اقلیت هستند احتمال رد صلاحیت روحانی هم بعید است. به نظر می‌رسد روحانی ماندنی است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b41879eb-b7b5-403d-9af9-d3e22ca5295c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات