728 x 90

سوريه,

سی.ان.ان: مردم حلب چه می‌خواستند؟

-

مردم و ساکنین حلب
مردم و ساکنین حلب
یک شهروند حلب به سی.ان.ان می‌گوید: ما خواستار یک سوریه آزاد بودیم ولی هیچ‌کس در کنار ما نایستاد.

سی.ان.ان:
بنا‌ به گفته رژیمهای سوریه و روسیه حدود 9000نفر از حلب شرقی طی روز پنجشنبه جابه‌جا شدند، اما هزاران نفر در انتظار فرصتی برای ترک آنجا ماندند.

صحنه‌های عاطفی بسیاری زمانی که این جابه‌جایی شروع شد به‌وجود آمده بود، به آنهایی که حلب را ترک می‌کردند اجازه داده شده بود به ادلب بروند جایی که اکثر آن در دست رزمندگان سوری است.

خبرنگار سی.ان.ان از بیروت: بعد از ماهها محاصره، گرسنگی و خشونت، نهایتاً سفری به سوی مکانی امن انجام می‌شود.

ناوگانی از اتوبوس‌ها و آمبولانس‌ها هزاران نفر از رزمندگان و شهروندان را از آخرین پناهگاههای حلب به مکانی دیگر که در دست رزمندگان است منتقل کردند. بسیاری از این‌که به مکانی امن منتقل می‌شوند راضی هستند ولی همچنین از این‌که مجبورند بروند ناراحتند.

یک شهروند سوری: «ما خواستار یک سوریه آزاد بودیم هیچ‌کس در کنار ما نایستاد، هیچ‌کس کمکمان نکرد! همین‌طور که می‌بینید ما را مجبور کرده‌اند کشورمان را ترک کنیم، خانه مان، سوریه را ترک کنیم».

عملیات تخلیه شروع وحشتناکی داشت، نیروهای طرفدار دولت اسد بر روی اولین ستون خودروها آتش گشودند، تلویزیون کانال 4 انگلستان فیلمی به دست آورد که این صحنه را نشان می‌داد.

نیروهای امدادرسان می‌گویند بسیاری از آنانی که از شرق حلب تخلیه شده‌اند در بدترین شرایط انسانی که تاکنون دیده نشده قرار دارند. برخی که خانه و شهر خود را تخلیه کردند به بخش دیگری از سوریه می‌روند که جنگ در آن هنوز در جریان است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d05f140e-604c-4e52-8203-1a39d5d9c179"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات