728 x 90

اعدام در ملأ عام,اعدام دسته جمعي,روابط ایران و غرب,

نماینده آخوندها در مذاکره با اتحادیه اروپا: اعدام خط قرمز است و نمی‌توانیم آن را کنار بگذاریم

-

اطلاعیه شورای ملی مقاومت
اطلاعیه شورای ملی مقاومت
دیالوگ حقوق‌بشر با آخوندها به اعدام و شکنجه و کشتار در ایران سوخت می‌رساند

مجید تخت روانچی معاون وزیر خارجه و نماینده رژیم آخوندی در مذاکرات حقوق‌بشری با اتحادیه اروپا طی مصاحبه‌یی به صراحت گفت اعدام خط قرمز رژیم است و نمی‌تواند آن را کنار بگذارد و وقیحانه گفت نباید از این مذاکرات انتظارات سریع داشت و ۳ یا حتی ۴ سال طول خواهد کشید. او تأکید کرد هدف از مذاکرات حقوق‌بشری پایان دادن به ایران هراسی یعنی بزک کردن چهره کریه فاشیسم دینی است که پدرخوانده تروریسم دولتی و رکورد‌دار اعدام در جهان امروز است. به این ترتیب تردیدی باقی نمی‌ماند که دیالوگ حقوق‌بشر صرفاً ابزاری برای تسهیل معامله با رژیم و لغو تحریمها و ممانعت از اعمال تحریمهای بیشتر علیه این رژیم است.

تخت روانچی در مصاحبه با خبرگزاری حکومتی ایلنا وابسته به باند روحانی گفت: «خطوط قرمزمان را در مذاکرات حقوق‌بشری کنار نمی‌گذاریم. به آنها هم گفته‌ایم که در برخی زمینه‌ها ما خط قرمز داریم. وقتی بحث اعدام می‌شود می‌گویم ما در چارچوب قوانین‌مان مجازات اعدام داریم و این چیزی نیست که بتوانیم کنار بگذاریم... این هم برای ما روشن است هم برای آن‌ها. به غیر از این، موضوعاتی است که می‌شود با تعامل نظرات را به هم نزدیک کرد... البته در برخی حوزه‌ها که ما دستور صریح قرآن را داریم نظیر مسأله قصاص چیزهایی نیست که دیپلوماتهای بتوانند از طریق روش‌های مختلف نظراتشان را نزدیک کنند».

تخت روانچی که انزجار جامعه جهانی از رژیم به‌خاطر اعدام و تروریسم را به‌نحو ابلهانه‌یی ایران هراسی می‌نامید گفت: «ایران‌هراسی در طول سال‌ها در غرب جا افتاده است. این بخشی به حقوق‌بشر مرتبط است. از طریق تعامل می‌توانیم تلاشی که دشمنان‌مان برای پروژه ایران‌هراسی کرده‌اند را بشکنیم».

نماینده رژیم آخوندی گفت مذاکره «یک فرایند زمان‌بر است که طرفین بتوانند به درک متقابل برسند... .. البته طول مذاکرات را تخمین نمی‌زنم. حرکت ما دو، سه یا حتی چهار سال ممکن است طول بکشد». (ایلنا ۲۱ آبان ۱۳۹۵)

هم‌چنانکه مقاومت ایران از سه دهه پیش تأکید کرده است این رژیم که بدون اعدام و شکنجه و کشتار یک روز قادر به ادامه حکومت نیست، به‌خاطر جنایاتش علیه بشریت باید مورد تحریم و مجازات قرار گیرد. مذاکره‌ای بر سر حقوق‌بشر با این رژیم وحشی صرفاً به ماشین سرکوب و اعدام سوخت می‌رساند.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ آبان ۱۳۹۵ (۱۴ نوامبر ۲۰۱۶)