728 x 90

نقض حقوق بشر,قتل عام 67,

الکس کارلایل عضو مجلس اعیان انگستان: رژیم ایران باید به‌عنوان بزرگترین حامی ترویسم در جهان، محاکمه شود

-

الکس کارلایل عضو مجلس اعیان انگستان
الکس کارلایل عضو مجلس اعیان انگستان
بوابة القاهره در شماره امروز پنجشنبه 13آبان نوشت: «الکس کارلایل عضو حزب دموکرات لیبرال در مجلس اعیان انگلستان از سازمان ملل‌متحد خواست رژیم ایران را به‌دلیل جنایتهای ضدبشری آن محاکمه کند. وی همچنین از سازمان ملل‌متحد خواست نسبت به تجاوزات رژیم ایران، که آن را بزرگترین حامی تروریسم در جهان توصیف کرد، چشم‌پوشی نکند.

الکس کارلایل در مقاله‌یی که روزنامه ”واشینگتن تایمز“ آمریکا آن را منتشر کرد، نوشت در سال جاری یک فایل صوتی که به بیرون درز کرده است شواهد دیگری مبنی بر دست داشتن افراد برجسته رژیم ایران در قتل‌عام سال 1988 را ارائه کرد. این قتل‌عام شامل 30هزار زندانی سیاسی از جمله زنان باردار و افرادی را شامل می‌شود که زیر سن قانونی قرار داشتند.

وی در این مقاله اشاره می‌کند این قتل‌عام، فعالان سازمان اپوزیسیون مجاهدین خلق ایران را هدف قرار داد.

رژیم حاکم بر ایران همچنین نزدیکان به این سازمان و یا حامیان عادی آن را نیز اعدام کرد، و این علاوه بر اعدام دیگر مخالفان است.

رژیم ایران بارها و بارها تلاش کرده است جنایتهای خود را پوشانده و شورای ملی مقاومت را به‌خاطر افشای این قتل‌عام بی‌اعتبار کند.

وی گفت شورای ملی مقاومت قبل از این لیستی از نزدیک به 60نفر از اعضای این رژیم را که به‌طور کامل در این قتل‌عام دست داشته‌اند را منتشر کرد. این افراد به‌جای محاکمه، مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفته‌اند.

الکس کارلایل توضیح داد که قتل‌عام 1988 آخرین باری نیست که در آن رژیم ایران مخالفان خود را بی‌رحمانه به قتل می‌رساند. به گفته دبیرکل سازمان ملل‌متحد در 12ماه گذشته هزار مورد اعدام در ایران وجود داشته است.

وی می‌افزاید رژیم ایران هنوز بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و بالاترین سرانه اعدام را دارد. هنوز مجازاتهای بدنی تکان‌دهنده‌یی مانند شلاق زدن علنی و قطع اندام و به‌کارگیری اسید برای کورکردن را به‌کار می‌گیرد. این مجازاتها مربوط به قرون وسطی است و در سال 2016 جایی ندارد.

الکس کارلایل مقاله خود را با گفتن این نکته به پایان می‌برد: رژیم ایران به مدت زیادی از عدالت فرار کرده است. بایستی آن را محاکمه کرد و سازمان ملل‌متحد برای تحت تعقیب قرار دادن این رژیم در دادگاه بین‌المللی جنایی می‌باید تحقیق بی‌طرفانه‌یی را در رابطه با قتل‌عام 1988 شروع کند...».
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/15aa8ca5-9438-49c5-916f-ecbc99f939ce"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات