728 x 90

-

دکتر محمد ملکی: هیچ‌کس در این مملکت منافق‌تر از این حاکمیت نیست

-

دکتر محمد ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب
دکتر محمد ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب
دکتر محمد ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب ضدسلطنتی در مصاحبه‌یی که در روز4آبان95 انجام داده در مورد فساد اخلاقی قاری بیت خامنه‌ای، فساد رئیس قوه قضاییه و بعضی مسایل دیگر صحبت کرده است. خلاصه‌ای از این مصاحبه در زیر می‌آید:
دکتر محمد ملکی در رابطه با رسوایی اخلاقی قاری بیت خامنه‌ای می‌گوید: «والله من به‌عنوان یک ایرانی نمی‌دونم چی بگم، ... . بعد از انقلاب من چشم و گوشم باز شد فهمیدم که نه اینها آن جماعتی که من فکر می‌کردم، نیستند.. می گفتند اینها آدمهای هستن که اگر قدرت دستشان بیفته ملت را بیچاره می‌کنند، مردم را به خاک سیاه می‌کشانند... از موقعی که من به زندان افتادم و آن شکنجه‌ها رو دیدم و آن کشتارها را دیدم و آن وحشیگریها رو دیدم، اینها رو خوب شناختم که واقعاً اینها کی هستن و چی هستن، اینها سابقه طولانی داره حالا در حوزه‌ها و اینها چه خبر هستش چه مسائلی مطرح است.. این‌قدر هم فکر نمی‌کردم که واقعاً یک کسی که عزیز رهبری هستش و از عکسهایی که نشان می‌دهند و قاری مخصوص حکومت هستش، مراسم مجلس اینها می‌برن که آیات قران بخواند، واقعاً این فاجعه است نه برای یک فرد برای حکومت فاجعه است... این جریان ثابت کرد که اینها قابل اعتماد نیستند که شما بچه‌هایتان رو به آنها ندهید. یک نمونه این است که وقتی خود سعید طوسی در صحبت هاشون گفته بودن اگر من را زیاد اذیت کنید صد تا را می‌کشم پائین. این نشون دهنده عظمت فاجعه است

بنابراین.. بارها گفتم اینها نه دین دارن نه اعتقاد به دین و مذهب و خدا هیچی ندارن اینها فقط دنبال قدرت هستن.

الان با هر کس صحبت میکنی با راننده با کارگر صحبت میکنید اصلاً کلافه‌اند و می‌گویند اصلاً جرأت نمی‌کنیم بچه مان را به مدرسه بفرستیم

... من روزی که شنیدم دانشگاه زنجان یک رئیس دانشگاه و یک دختری رو برده و می‌خواست بهش تجاوز بکنه و بچه‌ها ریخته بودند و جلویش را گرفتن و آن رو شنیدم گفتم ما از کجا به کجا رسیدیم من یک دانشگاهی هستم من پنجاه سال در دانشگاه تدریس و تحقیق کردم واقعاً استاد همیشه مثل یک مربی و مثل یک پدر بود برای دانشجو و دانشجو هم با این چشم نگاه می‌کرد، وقتی کار به جایی می‌رسه که استاد می‌خواهد به دانشجویش تجاوز بکنه نمی‌دانم شرایط چیه در هر حال من فقط می‌تونم درد و رنج خودم رو به‌عنوان یک استاد به‌عنوان یک معلم به‌عنوان یک کسی که چیزی یاد بچه‌ها می‌داد، از اینکه این کثافت خودش رو معلم قرآن گذاشته بود اسم معلم رو روی خودش گذاشته بود شرمنده‌ام.»

دکتر ملکی در رابطه با فساد در قوه قضاییه رژیم می‌گوید: «در مورد این مسأله فسادی که گفتید گریبان رئیس قوه ‌قضاییه رو گرفته، فرقی نمی‌کنه همه مثل هم هستن، اگر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند. برادر ایشون زمینهای دماوند و غیره و غیره که سالهاست صحبت میشه کارهایی که می‌کنند. ایشون هم خارج از این گود نیست. ایشون هم رئیس یک قوه ‌قضاییه که در همه جای دنیا باید پاک‌ترین و تمییزترین قوه باشه، عکسش هستش در قبال همه این جنایتها و کشتارها در مورد همه این وحشیگیریها..

شما ببینید مادری بچه‌اش رو کشتن، میاد مراسم بگیره و من بودم در مراسم ریحانه و ریختند و همه چیز رو پاره کردن و همه رو متفرق کردن. وحشیگری کردن، سکوت میکنه واقعاً موافق با ان کار هستش، حالا هزار میلیارد تومان که دزدی چیزی نیستش، اینها در هر حال مملکت رو مال خودشون می‌دانند، یک هفته است که مرتب می‌گویند مملکت ایران مال امام زمانه و ما هم نمایندگان امام زمان هستیم، اصلاً مملکت مال ماست، .. اینها با این تفکر و اندیشه دارند مملکت رو اداره می‌کنند و به این روز انداختن..

.. .. الآن افتادن به جون همدیگه افشا می‌کنند یک روز کشتار سال 67 که افشا میشه مردم متوجه می‌شوند آنهایی که در سال 67 چی کشیدن و به آنها باور بکنه، جنایات دیگر، دزدیها و دروغها و دروغ، دروغ وحشتناک، اینها دروغ می‌گویند، .. اینها اصلاً سرو پاشون دروغه و سراپاشون تهمته سراپاشون اذیت کردن و خیانت به دینشون که مبلغش هستن هست و بنابراین تعجب نکنید حالا فردا یک تکذیب نامه می‌نویسند و آقای خامنه‌ای تو یک جلسه‌ای میگه اتهاماتی که می‌گویند، دشمن اینکارها رو میکنه دشمن... و ماستمالی می‌کنند و سمبل می‌کنند، به‌خصوص الآن نزدیک انتخابات هستش میان بازی دیگری در میاورن یک دکان دیگری درست می‌کنند... در هر حال این مملکتی است که حکومت دینی داره که توی تاریخ سابقه‌اش همینه. یک کلیسا آنموقع با مردم اروپا چه کرد اینها هم همان کار رو دارن می‌کنند»

دکتر ملکی سپس با اظهار امیدواری نسبت به آینده و پیشرفت جنبش دادخواهی علیه جنایات رژیم ولایت‌فقیه می‌گوید: «ولی من بسیار بسیار امیدوارم مردم روشن هستن و مردم روشنتر می‌شوند و هر چه زودتر تصمیم نهایی خودشون رو بگیرن تصمیمی که باید گرفته بشه که اقایون رو از مسند قدرت به زیر بکشه و به‌دست دادگاه‌های عادلانه بسپاره.. جریان دادخواهی که در مورد سال 67 سرعت بخشیده جنبش دادخواهی واقعاً به جایی برسه که خوشبختانه داره در جهان مطرح میشه»

دکتر محمد ملکی در پایان این مصاحبه در رابطه با بگیر و به‌بندهای جنایتکارانه رژیم و اتهاماتی که به زندانیان سیاسی، نرگس محمدی و محمدعلی طاهری و.. می‌زنند می‌گوید: «من معتقدم هیچ‌کس در این مملکت منافق تراز این حاکمیت نیست، اگر منافق به‌عنوان آیه قرانی‌اش مطالعه قرار بدهیم آن کسی که مرتب دروغ میگه و اتهام می‌بنده آن منافقه. میگه من مسلمانم و نماز می‌خواند میگه من قاری قرآنم و معلم قرآنم و با بچه‌های مردم آن کار رو انجام میده، آنها هم که آن بالا نشستن، میگن سخت نگیر، کشش ندهید، .. این جامعه‌ای است که ما داریم شما اگر دیده باشید.. حکومت به‌نظر من اصلاً اختیار خودش در رفته و دیوانه شده مثل همه دیکتاتورهای دنیا، آدم سابقه‌اش را می‌شناسه دیوانه‌وار دارن انجام میدن».
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/187821a7-d759-4dfd-a52d-55a6e4885a16"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات