728 x 90

سوريه,دخالتهای ایران,

اعتراف مهدی خزعلی: ما همه در باتلاق سوریه گیر هستیم. الآن ما توی چاه هستیم

-

مهدی خزعلی
مهدی خزعلی
مهدی خزعلی پسر آخوند خزعلی که سالها در رژیم آخوندی دارای مسئولیتهای مختلف بوده است، در یک اعتراف آشکار، جنگ در سوریه را اشتباه و باتلاق رژیم نامید و گفت ما الآن در این باتلاق گیر هستیم. الآن ما توی چاه هستیم.

وی روز یکشنبه طی مصاحبه‌یی که در اینترنت گذاشته شده است، در پاسخ به سؤالی درباره سوریه، دخالت در جنگ را اشتباه خواند و گفت: «اگر سپاه قدس زیاده‌خواهی نمی‌کرد از 2011 بهار عرب نهایتاً بشار اسد می‌رفت و یک رژیم بعثی عفلقی مستبد دیکتاتور می‌رفت و کسانی که جانشین می‌شدند، بصورت دموکراتیک می‌توانستیم رابطه خوبی با آنها برقرار کنیم و هیچ منافعی از ایران آنجا ضایع و تباه نمی‌شد و داشتیم سی سال به سوریه نفت می‌دادیم مفت, خوب نفت مفت را به هر کس بدهی با تو دوست است» .

خزعلی افزود: در واقع جنگ 8ساله کم مان بود و حالا 5سال است که  در سوریه داریم می‌جنگیم و این اشتباه بود و نباید انجام می‌شد و من بارها گفتم… اما حالا متأسفانه یک دیوانه‌ای سنگ را در چاه میندازد, و صد تا عاقل هم نمی‌توانند در بیاورند. این سنگ را انداختن توی چاه و الآن ما توی چاه هستیم کاریش هم نمی‌توانیم بکنیم یعنی سنگ را چگونه در بیاوریم فعلاً توی این وضعیت هستیم، برای ما فرق نمی‌کند سوریه، که در واقع جنگ اتفاق افتاده ما هم گیر هستیم در این باتلاق و ما هم گرفتار داعشی هستیم که به وجود آمدنش مربوط به سوءمدیریت حاج قاسم سلیمانی هست و اگر اینکار را نمی‌کرد داعشی نبود… حالا یک دشمن مشترکی درست شده و چرا درست شد؟ خطای حاج قاسم سلیمانی است» .

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات