728 x 90

قتل عام 67,

نوار ملاقات آقای منتظری با مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی گواه تسلیم ناپذیری زندانیان مجاهد و سند مسئولیت سردمداران رژیم در جنایت علیه بشریت

-

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت
مریم رجوی، نوار صوتی دیدار آقای منتظری جانشین وقت خمینی با مسئولان قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ را یک سند تاریخی توصیف کرد که هم تسلیم‌ناپذیری و پایداری ستایش‌انگیز زندانیان مجاهد بر سر پیمانشان با مردم ایران را به قویترین صورت برجسته می‌کند و هم گواه انکارناپذیر مسئولیت سردمداران رژیم آخوندی در جنایت علیه بشریت و این نسل‌کشی بی‌سابقه است.

خامنه‌ای که نامش در اظهارات اعضای هیأت مرگ در این جلسه ذکر شده، و در همان سال‌ با صراحت از قتل‌عام‌ حمایت کرد و در ۲۸ سال گذشته پیوسته به ترفیع مقام همین جلادان مبادرت کرده، در این جنایت بزرگ سهیم است و باید در پیشگاه مردم ایران پاسخگو باشد و مورد مؤاخذه قرار گیرد.
وی افزود: تصریحات آقای منتظری که خود از بانیان و نظریه‌پردازان اصلی ولایت فقیه است، آنجا که گفت: «مردم ایران از ولایت فقیه چند‌ششان‌ می‌شود»، و «بعداً خواهند گفت که آقا (یعنی خمینی) یک چهره خونریز و سفاک بود» عدم مشروعیت نظام حاکم از همان دهه ۱۳۶۰ و انزجار عمومی از ولایت فقیه و حقانیت مقاومت برای سرنگونی آن را گواهی می‌کند.
مریم رجوی گفت: اظهارات منتظری خطاب به اعضای چهارگانه هیأت مرگ که این قتل‌عام را «بزرگترین جنایت در جمهوری اسلامی» توصیف کرد و اذعان این چهار نفر که در حال کشتار زندانیان مجاهد هستند و برای ادامه آن برنامه‌ریزی می‌کنند، هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد که عملکرد این چهار تن و شمار زیادی از سردمداران رژیم که دست‌اندرکار این جنایت بزرگ بودند، با هر معیار و تعریفی جنایت علیه بشریت محسوب می‌شود. بنابراین جامعه بین‌المللی موظف است آنها را در برابر عدالت قرار دهد. به‌خصوص که این چهار نفر و دیگر مجریان قتل‌عام زندانیان سیاسی که در این جلسه به آنها اشاره شده، از ابتدای حکومت آخوندی تا کنون، در بالاترین مناصب قضایی، سیاسی و اطلاعاتی قرار داشته‌اند. هم‌اکنون پورمحمدی وزیر دادگستری روحانی، رئیسی یکی از بالاترین آخوندهای حکومتی، رئیس آستان قدس رضوی و از کاندیداهای جانشینی خامنه‌ای است و نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات است.
مریم رجوی گفت:‌ تصریحات منتظری در این باره که از مدتها قبل وزارت اطلاعات روی این قتل‌عام سرمایه‌گذاری کرده بود و احمد خمینی «از سه-چهار سال قبل هی می‌گفت، مجاهدین از روزنامه‌خوان و مجله‌خوان و اعلامیه‌خوان‌شان همه باید اعدام شوند»، شهادت دیگری درباره این واقعیت است که قتل‌عام سال ۶۷ یک جنایت برنامه‌ریزی شده علیه بشریت است‌ و اباطیل رژیم حاکم و پادوهای آن که می‌خواهند این قتل‌عام را نتیجه عملیات کبیر فروغ جاویدان قلمداد کرده و تقصیر جنایت را متوجه خود مجاهدین کنند، بر باد می‌دهد.
گفتگو با اعضای هیأت مرگ که در ۲۴ مرداد ۶۷ کمتر از سه هفته پس از شروع قتل‌عام صورت گرفت، بار دیگر به‌وضوح کثرت هولناک شمار اعدام‌شدگان را فاش می‌کند و بر تمام فریبکاریهای رژیم برای کتمان ابعاد این جنایت خط بطلان می‌کشد. منتظری از جمله توضیح می‌دهد که: «‌در (زندانهای) شهرها همه کارها را کردند و... در اهواز خیلی افتضاح بوده» است.
مریم رجوی تأکید کرد: اظهارات منتظری مانند اعدام یک دختر ۱۵ساله و اعدام یک زن باردار در اصفهان و همچنین اظهارات دژخیمان در این جلسه از ابعاد شقاوت و کینه رژیم آخوندی علیه زنان مجاهد و مقاومت شکوهمند آنان پرده بر‌می‌دارد. منتظری خطاب به این دژخیمان می‌گوید من به خمینی گفتم بر اساس فتوای اکثر فقها، زن حتی اگر محارب هم باشد نباید اعدام کرد، اما او قبول نکرد و گفت زنان را هم باید اعدام کرد.
در فایل صوتی فاش شده، یکی از اعضای هیأت مرگ می‌گوید: «در مورد دخترها خدا شاهد است که تا آنجا که می‌توانستیم چانه زدیم، من‌ که اعصابم خیلی قوی است پریروز که فقط یکی رو دیدم... داغان شده بودم، به التماس افتادیم که این دو خط را بنویسد و ما بگوییم که او به‌ زندان برگردد» .
مریم رجوی با درودهای بیکران به‌ همه سربداران قتل‌عام‌شده، به‌ویژه زنان و دخترانی که سردژخیمان خمینی را این‌چنین به‌ عجز کشاندند، گفت آنها بهای ایستادگی بر سر آرمان آزادی و برابری را پرداختند و فردای آزاد ایران، بی‌گمان از همین فداکاری رویان خواهد شد. این آینده‌یی است که تحقق آن، قابل تردید نیست.
وی با درود به اعضا و هواداران مقاومت و ایرانیان شریف و آزاده‌یی که از چند هفته پیش در کارزار بزرگداشت بیست وهشتمین سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی، به رساندن پیام آن شهیدان سرفراز در داخل و خارج ایران مشغولند، عموم هموطنان به‌ویژه جوانان را به دادخواهی قتل‌عام‌شدگان این رژیم فراخواند و گفت این دادخواهی یک وظیفه ملی و مبارزاتی و جزیی از کارزار مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و احقاق حق حیات سیاسی مردم ایران است که رژیم آخوندی در قتل‌عام سال ۶۷ به ‌سهمگین‌ترین صورت ممکن درصدد نابودی آن بر آمد.
مریم رجوی افزود: خامنه‌ای و رژیم او که همه جزئیات و اطلاعات این جنایت را پنهان کرده‌اند را باید وادار کرد که اسامی کامل قتل‌عام‌شدگان و نشانی مزار یک به‌یک آنها و گورهای جمعی را اعلام کنند. وی تأکید کرد تا آنجا که به مردم ایران برمی‌گردد، هر چند سال که سپری شود از خواست خود درباره محاکمه یک‌ به یک سران رژیم بر سر این قتل‌عام دست برنخواهند داشت. ملل‌متحد و شورای امنیت باید ترتیبات سیاسی و حقوقی محاکمه بین‌المللی سران این رژیم به اتهام جنایت علیه بشریت را فراهم کنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱مرداد ۱۳۹۵ (۱۱ اوت ۲۰۱۶)
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2f87dcbc-a80e-495b-ae61-a0591a6bd07b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات