728 x 90

روابط ایران و کشورهای منطقه,

مفتی عربستان: رژیم ایران نهال نجس و دشمن بیت الله الحرام و پیامبر خدا هستند

-

عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ مفتی عربستان و رئیس هیأت عالی علماء
عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ مفتی عربستان و رئیس هیأت عالی علماء
عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ مفتی عربستان و رئیس هیأت عالی علماء و رئیس کمیته دائم بررسیهای علمی و فتواها، تنظیم رژیم ایران با حج به مدت سی سال را تنظیمی زشت توصیف کرد که باعث ایجاد حوادث و مسائلی در بیت الله الحرام شده است.

وی در مصاحبه با روزنامه عکاظ چاپ عربستان گفت: «اینها نهال نجس و دشمن بیت الله الحرام و پیامبر خدا صلی‌الله و علیه و سلم می‌باشند، ادعا می‌کنند که از حج منع شدند ولی دروغ می‌گویند، در حالیکه دولت عربستان آنها را از حج کردن منع نکرده است، بلکه آن را سازماندهی کرده است و قانونی ایجاد کرده است که تمام جهان اسلام با آن موافقت کرده و آن را امضاء کرده‌اند و نسبت به اکثر امور گذشت کردند» ..

به نوشته این منبع مفتی عربستان حوادث تأسف‌باری که رژیم ایران در آنها دست داشته را محکوم کرد و گفت: «چندین مسأله و حادثه در بیت الله الحرام انجام دادند و اشتباه و تجاوزهای کردند که بزرگترین آنها در سال 1366 بود که آن تظاهرات زشت را انجام دادند و امنیت انسانهای بی‌گناه را تهدید کردند که باعث منعشان شد و آن چیزی شد که آنها می‌خواستند» .

در همین راستا عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان تأکید کرد که کماکان حجاج ایرانی مورد قبول برای انجام حج یا عمره برای زیارت از اماکن مقدس در عربستان هستند.

لازم به یادآوری است عربستان 13دی 94 یک روز بعد از این‌که چماقداران خامنه‌ای به سفارت عربستان در تهران و کنسولگریش در مشهد حمله کردند و آنها را آتش زدند روابط دیپلوماتیک خود را با رژیم ایران قطع کرد.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f6805611-1306-4e1c-9102-281e8fc02484"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات