728 x 90

اخبار سوريه,

اعزام۱۰۰تن از مزدوران دانشگاه افسری سپاه به سوریه

-

پاسداران اعزامی به سوریه
پاسداران اعزامی به سوریه
پاسدار مرتضی صفاری سرکرده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه ضدامام حسین به اعزام ۱۰۰ تن از نیروهای این دانشگاه به عراق و سوریه اعتراف کرد.

وی که روز شنبه25اردیبهشت با خبرگزاری نیروی تروریستی قدس موسوم به تسنیم مصاحبه می‌کرد گفت: «در یک سال گذشته تعداد قابل توجهی از فرماندهان و مربیان ما که نزدیک به 100نفر هستند، برای ماموریت‌های دو ماهه به این مناطق اعزام شدند. تعدادی از آنها پس از انجام ماموریت، پس از دو تا سه ماه به کشور بازگشتند، تعدادی دیگر کشته و مجروح شدند و شماری دیگری نیز در محل مأموریت خود ماندند» . وی آماری از پاسداران به هلاکت رسیده نداد.

بیشتر بخوانید:
پیشتر از این شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود:
بنا‌ به گزارشهای رسیده از درون رژیم آخوندی، خامنه‌ای گله‌های پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور و همچنین گروههایی از ارتش تحت‌امر رژیم را روانه سوریه کرده تا به حملات جدیدی علیه اپوزیسیون و ارتش آزاد به‌خصوص در استان حلب مبادرت کنند. به‌خصوص به‌خاطر آن که از آتش‌بس نسبی در سوریه که به‌دنبال توافق آمریکا و روسیه برقرار شده و به‌خاطر قطع یا افت جدی بمباران مناطق تحت کنترل اپوزیسیون، به‌شدت وحشت دارد که وضعیت به قبل از شهریور ۱۳۹۴ که ارتش اسد و پاسداران از برابر نیروهای ارتش آزاد می‌گریختند، بازگردد.

1 - خامنه‌ای در یک اقدام بی‌سابقه پس از پایان جنگ ایران و عراق، ارتش تحت‌امر آخوندها را در ابعاد گسترده به خدمت صدور تروریسم و جنگ‌افروزی در خارج از مرزهای ایران به‌کار گرفته است. امیر علی آراسته، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش، در این باره اعلام کرد نیروهای تیپ تکاوری ۶۵ به سوریه فرستاده شده‌اند و علاوه بر آنها یگانهای دیگر ارتش رژیم نیز به سوریه اعزام می‌شوند (خبرگزاری تسنیم نیروی قدس ۱۶ فروردین ۱۳۹۵). تیپ ویژه تکاوری ۶۵ موسوم به نوهد به‌خاطر سرکوب مردم ایران در قیام ۱۳۵۷ و طی دوره حاکمیت آخوندی در میان مردم ایران به‌شدت منفور است.
2 - مقر فرماندهی پاسداران در دمشق در محلی موسوم به مقر شیشه‌یی در مجاورت فرودگاه دمشق قرار گرفته است. سرتیپ پاسدار رضی موسوی مسئول لجستیک نیروی قدس در سوریه در این محل مستقر است.
3 - سپاه پاسداران، پادگان بزرگ شیبانی حد فاصل شهرهای دمشق و زبدانی محل استقرار سابق گارد ریاست‌جمهوری را از ارتش اسد تحویل گرفته و نام آن را پادگان امام حسین گذاشته است. چند هزار تن از تیپ تکاوری لشکر ۱۹ فجر از سپاه فارس و گردانهای فاطمیون و حزب‌الله لبنان در این پادگان مستقر شده‌اند. آنها نقش نیروی احتیاط برای دفاع از کاخ اسد را نیز به عهده‌ دارند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ae45c68d-09b6-43b5-9897-8a39f4112c52"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات