728 x 90

قطع دست در ایران,

قطع انگشتان در زندان مشهد

-

قطع انگشتان دست - آرشیو
قطع انگشتان دست - آرشیو
دژخیمان جنایتکار خامنه‌ای در یک اقدام ضدانسانی، انگشتان دست یک زندانی را روز دوشنبه 20اردیبهشت 95در زندان مرکزی مشهد قطع کردند. این زندانی که ”م. ط“ معرفی شده است، 39سال سن داشت.

بیشتر بخوانید:
گزارش عفو بین‌الملل: شکنجه و اعدام و قطع عضو در ایران ادامه دارد

سازمان عفو بین‌الملل در گزارش سالیانه خود اعلام کرد: شکنجه و اعدام، قطع عضو، شلاق در ملأ عام، اعدام نوجوانان، محدودیت آزادی بیان و تجمعات، فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی، توقیف روزنامه‌ها و زندان کردن روزنامه‌نگاران ادامه دارد.
عفو بین‌الملل در گزارش خود به خودداری رژیم ایران از ارائه کمکهای پزشکی و دارویی به زندانیان و ممانعت از اعزام زندانیان بیمار برای معالجه به خارج از زندان اعتراض کرده است.
عفو بین‌الملل به اقدامات ضدانسانی نظیر قطع عضو و نابینا کردن اشاره کرده و می‌نویسد: ”قطع انگشتان دو مرد در مشهد یا کور کردن یکی از چشم‌های فرد دیگری در کرج انجام شده است.
در گزارش عفو بین‌الملل به شلاق در ملأعام از جمله محکومیت 500نفر در شیراز به بهانه روزه‌خواری اشاره شده است.
عفو بین‌الملل همچنین در گزارش سالیانه خود به نادیده گرفته شدن حقوق زنان، اقلیتهای قومی، دادگاههای ناعادلانه و ایجاد محدودیت‌ برای گروه‌های مختلف مذهبی اشاره کرده است.
این سازمان حقوق‌بشری استمرار تبعیض و نقض حقوق زنان در ایران را مورد توجه قرار داده است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5a0caf88-4859-44d6-a615-6c20a9bb225c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات