728 x 90

اعتصاب زندانيان سياسي,

وخامت حال زندانی سیاسی حسین رونقی در سی‌امین روز اعتصاب غذا

-

اعتصاب غذای زندانی سیاسی حسین رونقی ملکی در اوین
اعتصاب غذای زندانی سیاسی حسین رونقی ملکی در اوین
زندانی سیاسی حسین رونقی ملکی سی امین روز اعتصاب غذای خود را در حالی پشت سر گذاشت که در شرایط وخیمی به‌سر می‌برد.

این زندانی سیاسی که از هفتم فروردین 95دست به اعتصاب‌غذا زده است وضعیت عمومی کلیه و معده‌اش مساعد نیست و خون‌ریزی معده و کلیه او تشدید شده است.

وی همچنین به «نوسان شدید ضربان قلب» مبتلا شده و در اثر اعتصاب‌غذا دچار ضعف شدید جسمانی و کاهش ۱۳ کیلوگرم وزن گردیده است.

پدر این زندانی سیاسی که در همبستگی با فرزندش در بیرون از زندان اوین در اعتصاب‌غذا می‌باشد گفت: «من نیز تا وقتی که فرزندم در زندان و جان او در خطر است اعتصاب غذایم را نخواهم شکست، تا من و او با هم جان ببازیم».

مادر این زندانی سیاسی نیز پیش از این گفته بود: ”روز سه‌شنبه او را به دکتر متخصص در بیرون از زندان اعزام کردند که پزشک گفت وضعیتش خطرناک است و باید زودتر اعتصابش را بشکند و بستری شود. اما حسین می‌گوید تا تغییر نکردن شرایط دست از اعتصاب برنمی‌دارد “.

بیشتر بخوانید
حسین رونقی ملکی وبلاگ نویس، در تاریخ بیست و دوم آذر ماه ۱۳۸۸ توسط دژخیمان اطلاعات سپاه بازداشت شد و پس از ۱۰ ماه شکنجه و بازجویی در بند دو-الف اوین، در تاریخ سیزدهم مهر ماه ۱۳۸۹ توسط شعبه‌ی ۲۶ دادگاه ارتجاع به ۱۵ سال حبس محکوم شد. از جمله اتهامهای او توهین به خامنه‌ای و آخوند روحانی عنوان شده است. این حکم در شعبه‌ی ۵۴ بیدادگاه تجدید نظر تأیید شد. وی که بر اثر شرایط غیرانسانی زندان و شکنجه‌های وحشیانه مزدوران اطلاعات دچار بیماریهای مختلف از جمله آسیب دیدگی شدید در مهره‌های کمر و از دست دادن یک کلیه، خونریزی معده، عفونت چشم، مشکل ریوی و تنفسی گردیده و با عفونت تنها کلیه باقی مانده‌اش در شرف از دست دادن کلیه دیگرش می‌باشد. خاطرنشان می‌شود که مأموران سرکوبگر رژیم در زندان وی را در بند هفت زندان اوین و در بین زندانیان جرایم عادی نگهداری می‌کنند تا از این طریق وی را تحت فشار بیشتری بگذارند.

خاطر نشان می‌شود روز 17 فروردین 95 عفو بین‌الملل طی بیانیه‌یی از وضعیت جسمی زندانی سیاسی حسین رونقی ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی فوری وی شد.
در قسمتی از این بیانیه آمده است: زندانی سیاسی وبلاگ نویس حسین رونقی ملکی از روز شنبه 7فروردین در اعتراض به جلوگیری از رسیدگی پزشکی اعتصاب‌غذا کرده است. با این اعتصاب سلامت وی رو به وخامت می‌رود. پزشکان خواستار مداوای وی خارج از زندان هستند چرا که تجهیزات پزشکی درون زندان کافی نیست.