728 x 90

اخبار اعتراضي,

ایران: تظاهرات هزاران تن در شاندیز در اعتراض به چپاول اموالشان توسط ارگانهای وابسته به رژیم

-

--
--
یورش نیروهای سرکوبگر و ضرب و جرح و دستگیری شماری از تظاهر کنندگان

 
هزاران تن از مردم شاندیز (در استان خراسان رضوی - شمال شرق ایران) در روز ۱۰دی ۹۴علیه باندهای غارتگر رژیم دست به تظاهرات زدند. آنها نسبت به این‌که سرمایه ناچیز و حاصل زحمات تمامی عمرشان توسط یک مؤسسه وابسته به حکومت به نام «پدیده» به یغما رفته است اعتراض داشتند و خواستار بازپس‌گیری اموال به غارت رفته خود بودند.

این تظاهرات در حالی برگزار شد که رژیم آخوندی با مستقر کردن انبوه نیروهای سرکوبگر و یکان ضدشورش خود در منطقه از جمله فلکه تقی آباد تلاش کردند با تشدید فضای رعب و وحشت، از پیوستن مردم به تظاهرات جلوگیری کنند.

معترضان که هر لحظه بر شمار آنها افزوده می‌شد در راهپیمایی از فلکه تقی آباد به سوی میدان ۱۰دی، بی‌اعتنا به تهدیدهای مأموران سرکوبگر شعار می‌دادند: «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز زندگی این ملت روی هواست امروز»، «مرگ بر نیروی انتظامی»، «هیهات مناالذله»، «استاندار بی‌لیاقت استعفا استعفا»، «هزار وعده شنیدیم اما عمل ندیدیم»، «سهامدار پدیده فقط دروغ شنیده».

نیروهای ضدشورش برای پراکنده کردن معترضانی که تنها خواستار بازپس گرفتن اموال به یغما رفته‌شان بودند، آنها را مورد حمله و ضرب و جرح قرار دادند و شماری از آنها را دستگیر کردند.

خامنه‌ای و سردمداران رژیم و سرکردگان پاسداران و عموم وزیران و استانداران و نمایندگان خلیفه ارتجاع در مناطق مختلف کشور در چپاول و سرقت اموال مردم و به هدر دادن ثروتهای ملی سهیم هستند و نصیب اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران از سرمایه‌های این کشور تنها فقر و تورم و بیکاری است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ دی ۱۳۹۵ (اول ژانویه ۲۰۱۶)