728 x 90

جام زهر اتمى,اختلافات سیاسی در ایران,

افتضاح سفر روحانی، بردن دانش‌آموزان برای استقبال از آخوند روحانی در شهرری به‌رغم آلودگی شدید هوا

-

حمله کیهان خامنه اي به روحانی
حمله کیهان خامنه اي به روحانی
کیهان خامنه‌ای، روز پنجشنبه 3دی، آخوند روحانی را مورد حمله قرار داد که چرا با وجود آلودگی هوا مدارس را تعطیل نکرده و دانش‌آموزان را برای استقبال از خود در شهر ری به مراسم کشانده است.

کیهان ولی‌فقیه با عنوان ”مدارس تهران در آلوده‌ترین روز هفته تعطیل نشد! “ نوشت: ”دیروز هوای شهر ری، از مرز «هوای ناسالم برای گروه‌های حساس» هم عبور کرد و وارد مرحله خطرناک «ناسالم» (برای همه) شد. با این حال، دولت از تعطیل ‌کردن مدارس این منطقه خودداری کرد.

این در حالی است که مدارس شهر ری، در روزهای یکشنبه و دوشنبه (29 و 30آذر) و سه‌شنبه (اول دی)، به‌رغم هوای به مراتب پاک‌تر نسبت به دیروز (چهارشنبه)، تعطیل شده بود. اما مشاهدات میدانی در خصوص حضور انبوه دانش‌آموزان شهرری در سخنرانی دیروز روحانی، این گمانه را تقویت کرده که دولت دست به دامان اقدامات اینچنینی شده و ظاهراً در بحران محبوبیت رئیس‌جمهور به هر حربه‌ای (حتی در معرض خطر قرار دادن دانش‌آموزان) روی آورده است!

در همین رابطه حمید رسایی عضو مجلس ارتجاع به خبرگزاری حکومتی فارس گفت: شبهه‌ای در ذهن مردم ایجاد شده که تعطیل نکردن دیروز مدارس تهران به‌دلیل استقبال از سفر روحانی به شهر ری بوده است.

حسین طلا عضو دیگر مجلس ارتجاع نیز گفت: ”ترکیب حضور برخی شرکت کنندگان در سخنرانی روحانی، شائبه لغو تعطیلی مدارس تهران به‌دلیل استقبال از رئیس‌جمهور را تقویت کرده است“.

حسین نجابت یکی دیگر از اعضای مجلس ارتجاع نیز با اشاره به لغو تعطیلی مدارس تهران با وجود افزایش آلودگی هوا گفت: ”این سؤال مطرح است که به چه علت در روزی که آلودگی هوا شدیدتر از روزهای قبل بود، جمع زیادی از دانش‌آموزان به‌صورت مدیریت شده، مجبور به حضور چند ساعته در مراسم سخنرانی رئیس‌جمهور در هوای آزاد و آلوده شدند؟ آیا پر کردن محل سخنرانی رئیس‌جمهور در صحن کوچک و قدیمی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به قدری مشکل و مهم بود که به‌خاطر آن سلامتی دانش‌آموزان قربانی آن شود؟

خاطرنشان می‌شود رئیس بخش ریه اطفال مرکز طبی کودکان روز چهارشنبه دوم دی ماه 94 از افزایش 30 تا 50 درصدی مراجعه به اورژانس به‌دلیل آلودگی هوا در تهران خبر داد“.