728 x 90

حمايت جهاني از مقاومت ایران,جنبش زنان ايران,سرکوب

کنفرانس در دانشگاه فولرتون اورنج کانتی – کالیفرنیا محکومیت جنایات رژیم آخوندی علیه زنان ایران

-

کنفرانس در دانشگاه فولرتون اورنج کانتی – کالیفرنیا
کنفرانس در دانشگاه فولرتون اورنج کانتی – کالیفرنیا
همبستگی با مقاومت ایران و هزار زن پیشتاز اشرفی برای تحقق آزادی، برابری و دموکراسی
 
انجمن زنان جنوب کالیفرنیا کنفرانسی با حضور شخصیتهای آمریکایی از جمله لیندسی هوروات شهردار وستهالیوود و حامیان مقاومت ایران در دانشگاه فولرتون در شهر اورنج کانتی برگزار کرد.

هم‌زمان با این کنفرانس، نمایشگاهی از موارد نقض حقوق زنان توسط رژیم آخوندی نیز برپا شده بود که مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.

در این کنفرانس، سخنرانان ضمن محکوم‌ کردن جنایات حکومت آخوندی علیه زنان، بر حمایت خود از مبارزات زنان ایرانی برای تحقق آزادی و برابری تأکید کردند و نقش پیشتاز هزار زن مجاهد اشرفی را مورد تقدیر قرار دادند.

شکوفه شریف که مدیریت این جلسه را برعهده داشت در سخنان افتتاحیه خود گفت:
جامعه زنان کالیفرنیا برای دموکراسی در ایران فعالیتهای مختلفی در کالیفرنیا و آمریکا برای احقاق حقوق زنان و حقوق‌بشر و آزادی بیان انجام می‌دهد. جامعه ما فعالیتهای خود را در زمینه احیای حقوق و حفاظت زنان در ایران و دنیا دنبال می‌کند.

وی سپس وجوهی از جنایات رژیم آخوندی علیه زنان ایران را برشمرد و افزود: زنان ایرانی باید حق انتخاب آزادانه شغل و گرفتن پست ریاست‌جمهوری و یا قاضی شدن را داشته باشند. ممانعت از انتخاب آزاد پوشش و حق طلاق و مسافرت و دیگر حقوق انسانی به‌مثابه خشونتی است که علیه زنان ایرانی توسط رژیم آخوندهای حاکم اعمال می‌شود.

لیندسی هوروات شهردار وستهالیوود در سخنرانی خود درباره زنان پیشتاز اشرفی، گفت:
(این) 1000 زن به نبردشان برای عدالت، آزادی، یک حکومت دموکراتیک، یک ایران غیراتمی و جدایی دین از دولت ادامه می‌دهند؛ ما در این‌جا همبستگی خودمان را با این زنان مبارز اعلام می‌کنیم. این 1000 زن مبارز الگوهای ما هستند و به ما نشان می‌دهند که معنی تعهد برای رسیدن به حقوق زنان چیست؟

شهردار وستهالیوود سپس به تجربه حضور خودش در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس پرداخت، و گفت:
من در سفری به پاریس برای کنوانسیون جهانی افتخار ملاقات با خانم مریم رجوی را پیدا کردم؛ قبل از مسافرت کتاب زنان علیه بنیادگرایی نوشته خانم مریم رجوی (را خواندم) که تاثیر بسیار عمیقی روی من داشت.
خانم مریم رجوی خیلی زودتر از ما از خطر بنیادگرایی اسلامی اطلاع داشت و این برای ما خیلی حائز اهمیت است که لحظه‌یی تأمل کنیم و از این موضوع قدردانی کنیم. واقعیت این است که ارزشها و صدای او در سراسر جهان شنیده می‌شود تجربه کنفرانس جهانی پاریس تاثیر بسیار زیادی روی من گذاشت. من بسیار خوشحال و سپاس‌گزارم که جزیی از جامعه شما هستم و می‌توانم از شما بیاموزم.

لیندسیهوروات سپس بر ضرورت تضمین حفاظت مجاهدان اشرفی در لیبرتی تأکید کرد و گفت: تا زمانی که به‌عنوان شهروند آمریکایی خواستار اجرای تعهدات نشویم و به قول‌هایی که به پناهندگانی که از کمپ اشرف به کمپ لیبرتی منتقل شدند عمل نکنیم، ما ارزشهای خودمان را به‌خطر انداخته‌ایم. من همراه با شما هزار زن اشرفی متعهد می‌شویم که به خشونت علیه دوستانمان در کمپ لیبرتی خاتمه داده شود. خواسته ما حفاظت از آنها و برخورداری ساکنان از امکانات رفاهی و پزشکی است.

کشیش مارنی مارتین در سخنرانی خود به حوادث تروریستی اخیر در آمریکا اشاره کرد، و گفت:
مردم می‌پرسند، چگونه می‌شود به این ماجراها پایان داد؟ چگونه می‌شود آنها را دفع کرد؟ من پاسخ را دارم. هنگامی‌که شما آن را متوقف کنید وقتی که بگویید دیگر کافی است و شما مردان و زنانی که در این‌جا حضور دارید، گفته‌اید که دیگر کافی است. وقتی شما سخن خود را می‌گویید از قدرت و از حضور امر مقدسی می‌گویید که در درون شماست. پس دوستان من، هرگز و هرگز سکوت نکنید.

سخنران بعدی این جلسه سوزان باج مدافع حقوق‌بشر از سوریه، رئیس انستیتوی سوریه برای پیشرفت و رئیس برنامه‌ریزی شورای روابط جهانی بود. وی در تشریح جنایات رژیم اسد و حکومت آخوندی علیه مردم و به‌ویژه زنان سوری، گفت:
در پنج سال گذشته میلیونها سوری احتیاج به کمکهای حقوق‌بشری داشته‌اند. بیش از ٦ میلیون سوری پناهنده هستند که از هر پنج نفر چهار نفر زن و کودک هستند.

تعداد زیادی از این زنان در حالت شوک روانی و در انزوا و فقر مطلق باید از خودشان و فرزندانشان نگهداری کنند؛ در حالی که شوهرانشان و مردان خانواده در زندانند و یا به‌شدت مجروح و یا کشته شده‌اند.

بیش از ٢٧٠٠٠ زن توسط رژیم بشار اسد، و عوامل آخوندهای (حاکم بر) ایران و داعش مورد تعرض قرار گرفته‌اند.

با وجود پوشش خبری پراکنده از سوی رسانه‌ها، خشونت علیه زنان در سطح گسترده، ناگفته باقی مانده است.

سوزان باج در ادامه سخنرانی خود افزود:
ما این‌جا نیستیم که فقط به داستان این زنان گوش کنیم؛ این‌جا هستیم تا عدالت را برایشان بیاوریم. بیایید بخشی از حل مشکل باشیم و از شر رژیم اسد و رژیم آخوندها در ایران خلاص شویم. با این کار، ما نه فقط به حل مشکلات زنان کمک می‌کنیم، بلکه مشکلات پناهندگان در سراسر دنیا را هم حل می‌کنیم. وقتی که اسد برود، جان ٦ میلیون انسان حفظ می‌شود.

در ادامه این جلسه، لسلی گرسیکاف مدیر اجرایی کمیته کارگری یهودیان در سخنرانی خود وجوهی از تبعیض علیه زنان در جوامع را شرح داد و سپس با اشاره به اقدامات تروریستی بنیادگرایان تحت نام اسلام بر لزوم همبستگی گروندگان ادیان مختلف، تأکید کرد.

جریلین استاپیلتون از انجمن زنان کالیفرنیا یکی دیگر از سخنرانان این جلسه، در سخنرانی خود، گفت:
من با زنان ایرانی احساس همدردی دارم. آنها به بهانهٴ بدحجابی تنبیه و زندانی می‌شوند، نمی‌توانند افکار خودشان را ابراز کنند و به‌صورت‌هایشان اسید پاشیده می‌شود.

سخنران بعدی این جلسه علی پارسا استاد تاریخ دانشگاه فولرتون با اشاره به نقش پیشتاز و رهبری‌کننده زنان در مقاومت ایران، گفت: ما سازمانی را داریم که زنان نه تنها عضو آن هستند، بلکه زنان در رهبری هستند. ما باید متحد بشویم و خوشحالم که این‌جا ایرانی، سوری و آمریکایی‌هایی را می‌بینم؛ ما همه با هم هستیم

آخرین سخنران کنفرانس در دانشگاه فولرتون اورنج کانتی در کالیفرنیا، میترا سامانی بود؛ وی به شرح خاطراتی از 4سال اسارت خود در سیاه‌چال‌های اوین و گوهردشت و شکنجه‌های وحشیانهٴ دژخیمان رژیم پرداخت،

وی سپس گوشه‌هایی از جنایات رژیم علیه اقلیتهای مذهبی را شرح داد، و افزود: «دیکتاتوری مذهبی حاکم بر (ایران) مانع اصلی دموکراسی، صلح، پیشرفت، حقوق‌بشر و برابری میلیونها زن نه تنها در ایران بلکه در سراسر منطقه، به‌ویژه در عراق، سوریه، لبنان و فلسطین است. این پدیده زن‌ستیز، مرتکب فجیع‌ترین و هولناک‌ترین جنایتها علیه بشریت، به‌ویژه زنان در ایران و منطقه تحت لوای دین شده است.

جنبش مقاومت که در مقابل این رژیم قرون‌وسطایی ایستاده است نشان داده که مردم ما مصممند تا آزادی را به‌دست بیاورند و از آرمان دموکراسی دست نمی‌کشند. تغییر در ایران تنها برای مردم ایران ضروری نیست، بلکه برای صلح و آرامش در منطقه و تمام جهان ضروری است.