728 x 90

حمايت جهاني از مقاومت ایران,

سنای ایالات متحده - کنفرانس در سالن تاریخی کندی با حضور شخصیتهای برجستهٴ آمریکایی

-

کنفرانس در سالن تاریخی کندی با حضور شخصیتهای برجستهٴ آمریکایی
کنفرانس در سالن تاریخی کندی با حضور شخصیتهای برجستهٴ آمریکایی
15دسامبر 2015 (24آذر 94)
لزوم اتخاذ یک سیاست قاطع برای خلع‌ید از رژیم آخوندی در منطقه و سرنگونی دیکتاتوری اسد به‌عنوان راه‌حل عملی مبارزه با داعش
فراخوان به تأمین پوشش هوایی آمریکا برای حفاظت از مجاهدان اشرفی در لیبرتی
 روز سه‌شنبه، 15دسامبر، 24آذر، کنفرانسی در سالن تاریخی کندی سنای آمریکا درباره دخالتهای رژیم آخوندی در منطقه و لزوم تأمین امنیت مجاهدان اشرفی در لیبرتی با حضور شخصیتهای برجستهٴ آمریکایی برگزار شد.

سخنرانان این کنفرانس عبارت بودند از:
سناتور جوزف لیبرمن، کاندیدای معاونت ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2000
تام ریج، اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا
ژنرال جک کین نایب‌رئیس پیشین ستاد نیروی زمینی ارتش آمریکا
و سفیر لینکلن بلومفیلد معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی – نظامی

سخنرانان ضمن بر شمردن تهدیدات رژیم برای امنیت منطقه، نقش مخرب آن در ایجاد بی‌ثباتی و آشوب و حمایتش از دیکتاتوری اسد و شبه‌نظامیان شیعی در عراق، بر ضرورت اتخاذ یک سیاست قاطع، برای خلع‌ید از فاشیسم دینی حاکم بر ایران در منطقه به‌عنوان راه‌حل پایان دادن به تروریسم و بنیادگرایی تحت نام اسلام تأکید کردند.

آنان همچنین تعهدات رسمی و مکتوب آمریکا و ملل‌متحد را در مورد حفاظت مجاهدان اشرفی در لیبرتی یادآوری و تأکید کردند که ایالات متحده باید با ارائهٴ پوشش هوایی، حفاظت لیبرتی را تأمین کند و هم‌زمان می‌بایست تمامی عوامل رژیم در دولت عراق که در پرونده لیبرتی نقش دارند، برکنار و تعویض شوند.

*
سفیر لینکلن بلومفیلد که ادارهٴ کنفرانس در سنای آمریکا را برعهده داشت در سخنان افتتاحیه خود به دخالتهای رژیم در کشورهای مختلف منطقه، به‌ویژه عراق پرداخت و سیاست مماشات دولت آمریکا را در این رابطه مورد انتقاد قرار داد؛ وی گفت:
«ما مالکی را تأیید کردیم و او را سر کار نگه داشتیم. فکر کردیم که او با منافع آمریکا و غرب همسوست. اکنون این داستان به‌طور کامل تغییر کرده و همه می‌فهمند که مالکی از نزدیک مشغول به کار با رژیم تهران بود، و حتی امروز هم نماینده منافع آنهاست.

سفیر بلومفیلد در ادامه سخنرانی خود با تأکید بر این‌که رژیم آخوندی مسئول حملات به اشرفی‌ها در لیبرتی است، گفت: «شما شاید از خود بپرسید این مردان و زنان غیرمسلح، چه کسانی هستند و چرا به آنها موشک شلیک می‌کنند؟ (حمله موشکی اخیر) هفتمین حمله مرگبار به ساکنانی بود که در ابتدا در کمپ اشرف و حالا در کمپ لیبرتی زندگی می‌کنند. آنها به خواست ایالات متحده و سازمان ملل‌متحد (به این محل) منتقل و (و در آن) متمرکز شده‌اند.

معاون پیشین وزارت‌خارجه آمریکا سپس به کارزار دروغ‌پردازی رژیم و لابی‌هایش در آمریکا علیه مقاومت ایران و کتابی که خودش درباره تاریخچهٴ مجاهدین به رشته تحریر درآورده اشاره کرد، و گفت: «در سال 2003 و 2004، که نیروهای آمریکایی با نیروهای ائتلاف به عراق آمدند، ساکنان کمپ لیبرتی (در آن زمان کمپ اشرف) مختصات پایگاههایشان را فرستاده و گفتند: «ما بی‌طرفیم، ما را بمباران نکنید». به هر حال ما آنها را به‌درخواست (رژیم) ایران بمباران کردیم که مستند شده است و این به‌رغم گردآوری کامل سلاحهای آنها تحت هدایت ژنرال اودیرنو، فرماندهٴ وقت لشکر 4 پیاده‌نظام بود.

*
در ادامه کنفرانس در سنای آمریکا، پیام رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت به این کنفرانس پخش شد.

خانم مریم رجوی در پیام خود بر نقش فاشیسم دینی حاکم بر ایران به‌عنوان پدرخواندهٴ بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام تأکید کرد، و گفت: «بدون وجود یک رژیم بنیادگرا در ایران، نه ایده تشکیل خلافت اسلامی، نه بی‌اعتبار تلقی‌کردن مرزها، نه مبادرت به کشتار تحت عنوان جهاد فعلیت نمی‌یافت.

اعمال فجیع امروز داعش یا بوکو حرام همه الهام گرفته از آخوندهای (حاکم بر) ایران است که دهه‌ها علیه مردم ایران مرتکب شدند، همان جنایاتی که این رژیم از طریق نیروی تروریستی قدس، حزب‌الله و شبه‌نظامیان به‌اصطلاح شیعه در عراق، سوریه، لبنان و یمن مرتکب می‌شود.

تشکیل ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده در سال 2014 برای مقابله با داعش، گام مثبتی بود. اما استراتژی کمبود اساسی این ائتلاف فقدان یک سیاست قاطع در قبال رژیم آخوندهاست که سرچشمه بحران در منطقه است.

از بین ‌بردن داعش در سوریه مستلزم سرنگونی بشار اسد و در عراق مستلزم خلع‌ید از رژیم ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن است.

اجازه بدهید صریح بگویم، راه‌حل نهایی در برابر بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام سرنگونی فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران توسط مردم و مقاومت ایران است.

به همین دلیل، آخوندها از هیچ جنایتی برای ازبین‌بردن مقاومت از جمله حملات موشکی به اعضای بی‌دفاعش در کمپ لیبرتی در عراق که آنها را به‌مثابه تهدید اصلی خود می‌دانند، دریغ نکردند».

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ضمن قدردانی از محکومیت حمله موشکی به لیبرتی از سوی سناتورهای برجستهٴ آمریکایی و ابتکار الحاقیه قانون بودجه دفاعی آمریکا درباره حفاظت لیبرتی، اضافه کرد: «تا کنون 141تن از این پناهندگان در 7 قتل‌عام کشته و 27تن در اثر محاصره ضدانسانی جان باخته‌اند.

من از قانونگذاران می‌خواهم دولت آمریکا را موظف کنند لیبرتی را تحت پوشش حفاظت هوایی نیروهای آمریکایی قرار دهد.

جلوگیری از تکرار یک فاجعه انسانی دیگر در لیبرتی و حفاظت از آزادیخواهان ایرانی، امری فراتر از منافع مردم ایران است و یک ضرورت برای مقابله با بنیادگرایی اسلامی تحت هدایت آخوندهای (حاکم بر) ایران است که برای جلوگیری از سرنگونی خود در ایران، در حال به آتش‌کشیدن تمام منطقه‌اند.

سرنگونی آخوندها در ایران تضمین صلح و امنیت در منطقه و جهان خواهد بود.
از همه شما بسیار متشکرم

 *
 
سناتور جوزف لیبرمن در شروع سخنرانی خود در کنفرانس سنای آمریکا، رژیم آخوندی را تهدید اصلی و کانون بنیادگرایی اسلامی دانست، و گفت: «نمی‌توانیم اجازه دهیم تمرکز روی داعش، ما را از جمهوری اسلامی ایران منحرف کند که تهدید جدی‌تری برای جهان و امنیت آمریکاست. که به بیان وزارت امور خارجه خودمان هنوز هم حکومت شمارهٴ یک حامی تروریسم در جهان است. به‌طرز وحشیانه‌یی حقوق‌بشر مردم خودش، به‌خصوص آنهایی را که به‌عنوان مخالفان سیاسی خود می‌بیند سرکوب می‌کند. و این البته شامل ساکنان کمپ لیبرتی می‌شود.

ما برخلاف متحدانمان در خاور میانه، خوش خیالانه تصور می‌کنیم که اگر با (رژیم) ایران تعامل کنیم می‌توانیم رفتار آنها را تغییر دهیم.
 
سناتور لیبرمن سپس، اضافه کرد:
انفعال غرب به نفوذ بدخواهانهٴ (رژیم) ایران در سوریه و عراق و بسیاری از جاهای دیگر اجازه داده است رشد کند. و اجازه دهید من آن‌را به اختصار مستند کنم و استدلال کنم. اول، ما عراق را ترک کردیم. ما قبل از این‌که تمام شود ترک کردیم تا دعوت‌نامه‌یی برای (رژیم) ایران برود که نفوذش را گسترش دهد، که به‌وضوح کرده است. و متأسفانه یکی از بهترین نمونه‌های آن نفوذ (رژیم) ایران روی کمپ لیبرتی بود من می‌گویم آنها مبارزان آزادی هستند، متحدان ما هستند، که در نتیجه وعدهٴ با حسن نیت داده‌ شده ارتش ایالات متحده به آنها، آنجا هستند.

دوم، سوریه، یک داستان دردناک از نسل‌کشی و قتل است. ولی ما از موج اول انقلابیون ضد اسد حمایت نکردیم. سناتور مک‌کین و من آنجا رفتیم، با آنها در سه زمان مختلف در ترکیه و لبنان ملاقات کردیم. آنها افراط‌گرایان اسلامی نبودند. آنها میهن‌پرستان سوری بودند. آنها فقط از اسد و دار و دسته‌اش خسته شده بودند که نه تنها آنها را از آزادی محروم می‌کرد، بلکه آنها را از هر فرصت واقعی اقتصادی محروم کرد. ما عقب نشستیم، ما به ارتش آزاد سوریه آن‌طور که می‌توانستیم کمک نکردیم. و ما در نتیجه، تنها متحد حکومت ایران در آن نقطه در جهان عرب، اسد را در یک کارزار که من به‌عنوان نسل‌کشی توصیف می‌کنم تقویت کردیم تا سلاح خود را بر روی مردم خود نشانه رفت، از سلاحهای شیمیایی استفاده کرد، میلیون‌ها پناهنده آواره ایجاد کرد و در نهایت یک جنگ داخلی به‌ارمغان آورد که زمینه را برای یک گروه نسبتاً کوچک افراطی اسلامی‌تروریستی، داعش، به‌وجود آورد که در واقع بتواند یک خلافت اعلام کند. همهٴ اینها به‌خاطر این‌که ما در غرب عقب نشستیم.

سناتور لیبرمن در ادامه بر لزوم حمایت از مقاومت ایران و مسئولیت دولت آمریکا برای تأمین امنیت مجاهدان اشرفی در لیبرتی تأکید کرد، و گفت:
و مخالفان در ایران، شورای ملی مقاومت ایران و مجاهدین خلق، که تنها آن‌طور نیستند که قبلاً از من شنیدید مبنی بر این‌که دشمن دشمن من، دوست من است. شما دوستان ما هستید، شما متحدان ما هستید. شما در ارزشهای ما شریک هستید. [تشویق حضار]

در بحثها و پشتیبانی از تقویت این جنبش درگیر و کوشا باشید. من در رابطه با جمهوری اسلامی ایران سخن خواهم گفت، و من با هیچ خصومتی نسبت به این رژیم شروع نکردم، من تنها به کارنامه آن نگاه می‌کنم. و ما در حال رفتن به مسیری هستیم که از آن طریق فکر می‌کنیم می‌توانیم آنها را مهار کنیم؛ ما قادر به مهار آنها نخواهیم بود. آنها تغییر نخواهند کرد، آنها در هیچ نقطه‌یی تغییر نکرده‌اند. و من امیدوارم که اعضای کنگره بتوانند یک گام بزرگ بردارند و اعلام کنند که سیاست ما در قبال جمهوری اسلامی ایران، نه مهار کردن آن، بلکه پایان دادن به آن است، تغییر رژیمی که اکنون یک کشور بزرگ و یک مردم بزرگ را کنترل می‌کند.

کنگره باید شروع به فشار آوردن به دولت آمریکا برای حفاظت هوایی از کمپ لیبرتی توسط نیروی هوایی ایالات متحده کند، چون ما در حال حاضر چنین حفاظتی از فرودگاه بین‌المللی بغداد می‌کنیم. [تشویق حضار]

زمان تغییر همهٴ افرادی در دولت عراق است که هر گونه مسئولیتی برای نظارت و یا مدیریت کمپ لیبرتی را دارند، به‌دلیل این‌که به‌خاطر سابقه‌شان، بسیار روشن است که آنها بیشتر علاقه‌مند به خشنود کردن جمهوری اسلامی ایران هستند تا ساکنان کمپ لیبرتی را محافظت می‌کند.

بنابراین، می‌خواهم با یک کلمه شخصی سخنانم را به‌پایان ببرم، همان‌طور که وقتی هفته گذشته افتخار آن‌را داشتم که در فرانسه با جامعه ایرانی در اروپا گفتم. از تاریخ دلگرم شوید، مارتین لوتر کینگ گفت که قوس اخلاقی جهان گاهی اوقات به آرامی خم می‌شود، ولی همیشه به‌سمت عدالت خم می‌شود. من به یکی از وطن‌پرستان اصلی، توماس پین رهبر بزرگ انقلابی، بر می‌گردم که گفت: «استبداد به‌راحتی فتح نمی‌شود، ولی ما باید این تسلی خاطر را داشته باشیم: هر چه درگیری سخت‌تر، پیروزی با شکوه‌تر است». شما قدرت معنوی را در طرف خودتان دارید. شما شایستهٴ حمایت سیاسی بیشتر در کنار خود هستید. از این واقعیت دلگرم باشید، که شما حمایت فزایندهٴ دو حزبی را در کنگرهٴ ایالات متحده دارید. و شما نمی‌توانید از این کلمات، حمایت دو حزبی، در رابطه با مسائل زیادی در کنگره این روزها استفاده کنید. بنابراین با یک حس اعتماد به‌نفس و عزم و اراده که آزادی یک ملت بزرگ و افراد با استعداد، از خفقان یک رژیم شیطانی اتفاق خواهد افتاد، پیش بروید. و با کمک خدا و به کمک شما و کمک ما، این به‌زودی اتفاق می‌افتد. بسیار، بسیار سپاسگزارم. [تشویق حضار].
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bba7a1d7-239a-45a1-b7a5-de960a738985"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات