728 x 90

اسیدپاشی درايران,سرکوب زنان,

جنایت جدید اسید پاشی روی دو دختر جوان در شهر مرند

-

 -
-
در شامگاه شنبه 9آبان 94، حولی پل یالدور شهر مرند در آذربایجان شرقی دو دختر 20 و 22ساله قربانی جنایت اسید پاشی شدند.

 

 
تقی کرمی فرماندار جنایتکار مرند این جنایت اسید پاشی را تأیید کرد.
این مهره رژیم قبل از دستگیری مهاجمین برای در بردن پاسداران و عاملان جنایت گفت: ”این موضوع جنبه کاملاً شخصی داشته و ربطی به مسائل جناحی ندارد.“
 
سایت اخبار مرند در این رابطه نوشته است مهاجمان متواری شده و قربانیان که حدود ۳۰ درصد دچار سوختگی شده‌اند، به بیمارستان سینا در تبریز منتقل شده‌اند.

اسیدپاشیدن بر سر و صورت زنان بی‌دفاع ایران که به بهانه آخوندساخته بدحجابی و به‌منظور تشدید فضای ارعاب در جامعه صورت می‌گیرد، از مهر 1393 در اصفهان و تهران شروع شد و تا کنون به شهرهای دیگر ایران نیز سرایت کرده است.
فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران با به اجرا گذاشتن طرحهای مختلف مبارزه با بدحجابی و تصویب آنها در مجلس ارتجاع، راه را برای سرکوب زنان توسط جانیان باندهای مختلف حکومتی باز می‌گذارد.
 
عامل اصلی اسیدپاشی در شهرهای مختلف به‌ویژه علیه زنان و دختران ایران، نیروهای بسیجی و لباس‌شخصی خامنه‌ای، خلیفه ارتجاع می‌باشند که هیچ‌گاه تحت پیگرد قرار نگرفتند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر 7آبان 94 یک زن 30ساله در رفسنجان مورد اسید پاشی قرار گرفت و به بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان انتقال داده شد.
 
چندی پیش در شرق همین استان، در شهرستان بروات، جنایت مشابهی رخ داد که منجر به مرگ یک زن و صدمه شدید به فرزندانش شده بود.

در روز چهارشنبه 21مرداد (12 اوت) یک زن کرد 37ساله به نام افسانه قربانی در شهر بانه در استان کردستان، قربانی اسیدپاشی توسط جانیان باندهای سازمان‌یافته حکومتی شد.
 
به این ترتیب طی ماه گذشته 5 زن کرد مورد حمله اسیدپاشان قرار گرفته‌اند که ۴ مورد آن در شهر بوکان (استان آذربایجان غربی) بوده است.
قربانی اسید پاشی سوسنه اسماعیل‌نژاد 24ساله دانشجوی رشته عمران در بوکان

 

 
به‌دنبال قربانی شدن 4 دختر جوان کرد در جریان جنایت اسید پاشی به دست مزدوران زن‌ستیز رژیم آخوندی در تاریخ سه‌شنبه 23تیرماه، شامگاه پنجشنبه 25تیرماه زنان و مردم بوکان با اعلام قبلی دست به تجمع اعتراضی زدند و با شعارهای زن، زندگی، آزادی، نه به خشونت علیه زنان و داعش این جا جای تو نیست خشم خود را نسبت به عوامل رژیم ابراز کردند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/873fc4f3-a4d0-4abb-acd3-2a99f49c558d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات