728 x 90

مذاكرات هسته اي,پرونده هسته ای ایران,

فراخوان به انتشار تمامی توافقات اتمی و بازرسیهای سرزده از مراکز نظامی و غیرنظامی

-

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ايران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ايران
 - پاسدار سرتيپ حسينی تاش از بالاترين مسئولان بمب‌سازي، مأمور جلوگيری از رو شدن اسرار پارچين
- مواد ”ترتیبات جداگانهII “افشا شده توسط آسوشیتدپرس، در عمل به‌معنی توافق برای عدم بازرسی از پارچین و فرصت دادن به آخوندها برای مخفی نگه‌داشتن اقدامات قبلی برای دستیابی به بمب و ادامه آن اقدامات می‌باشد.
- امضای سند توسط حسین تاش که مقاومت از 11سال پیش نقش وی در بمب‌سازی را افشا کرده، حاکی از حساسیت پارچین است که یک بازرسی دقیق از آن بسیاری از اسرار اتمی رژیم را برملا می‌کند.

انتشار ترتیبات جداگانه II مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ”توسط آسوشیتدپرس به خوبی نشان می‌دهد که رژیم آخوندی از فاش شدن فعالیتهای مخفیانه‌اش در پارچین برای دستیابی به بمب اتمی به‌شدت وحشت دارد و بهیچ‌وجه با مذاکره و گفتگو به بازرسی از این سایت تن نمی‌دهد.
مواد ششگانه این ترتیبات که نتیجه چند سال مذاکره و دهها ملاقات و مباحث بسیار طولانی است در عمل به‌معنی توافق برای عدم بازرسی از پارچین است و تنها به رژیم فرصت می‌دهد اقدامات پیشین خود برای دستیابی به بمب اتمی را برای همیشه مخفی نگه دارد، امری که راه را برای مخفی کاری و فریبکاری در راستای بمب‌سازی باز می‌گذارد.
امضای این توافق توسط سرتیپ پاسدار علی حسینی تاش که طی دو دهه گذشته از اصلی‌ترین مسئولان دستیابی به سلاح اتمی در رژیم آخوندی بوده و به فریبکاریها و مخفی کاریها اشراف کامل دارد، از حساسیت فوق‌العاده بالای پارچین برای رژیم آخوندی خبر می‌دهد و تردیدی باقی نمی‌گذارد که یک بازرسی دقیق از پارچین بسیاری از اسرار پروژه تسلیحات اتمی رژیم را برملا می‌کند. زمانی که محفظه‌های انفجاری و آزمایشهای ضربه و انفجار در پارچین انجام شده حسینی تاش از بالاترین مسئولان مستقیم پروژه بمب‌سازی رژیم بوده است.
این توافق و امضای آن توسط حسینی تاش نشان می‌دهد که آخوندها تنها زبان قاطعیت را می‌فهمند و مذاکره و گفتگو را مانند دو دهه گذشته در خدمت گمراه کردن جامعه جهانی و ادامه پروژه بمب‌سازی به‌کار می‌گیرند.
مخفی نگه‌داشتن توافقات اتمی با این رژیم به هر دلیل و یا توجیهی تنها امکان فریبکاری بیشتر را برای آخوندها فراهم می‌کند. از این‌رو مقاومت ایران خواستار انتشار تمامی توافقات اتمی طرفهای بین‌المللی با رژیم آخوندی و بازرسیهای سرزده از مراکز نظامی و غیرنظامی آن می‌باشد. این حق مردم ایران و ضرورت صلح جهانی و کمترین تضمین برای جلوگیری از دستیابی رژیمی به بمب اتمی است که سه دهه جهان را فریب داده است. اگر ملایان خواستار راستی آزمایی واقعی حول برنامه اتمی خود بودند هیچ مخالفتی با علنی شدن این توافقات نداشتند.
سرتیپ پاسدار حسینی تاش که سالها رئیس مرکز تحقیقات وزارت دفاع و درگیر پروژه تسلیحات هسته‌ای بود از اسفند1382 (فوریه2004) تا مهر1384 (سپتامبر2005) جانشین وزیر دفاع شد که «مرکز آمادگی و فن‌آوری نوین دفاعی» که در آن زمان نام ارگان بمب‌سازی به‌ریاست محسن فخری‌زاده بود تحت نظارت مستقیم او قرار داشت.
در کتاب حسن روحانی به‌نام «امنیت ملی و دیپلوماسی هسته‌ای» که در 2011 منتشر شد آمده است اعضای «کمیته عالی هسته‌ای مستقر در دبیرخانه» شورایعالی امنیت ملی که «از سوی سران نظام انتخاب شده بودند» عبارت بودند از «ولایتی (نماینده خامنه‌ای)، خرازی (وزیر خارجه)، یونسی (وزیر اطلاعات)، شمخانی (وزیر دفاع)، حسینی تاش (جانشین وزیر دفاع)، آقازاده (رئیس سازمان انرژی اتمی) و این‌جانب (حسن روحانی دبیر شورایعالی امنیت ملی) » (ص 141).
در دوران احمدی‌نژاد، علی حسینی تاش معاون راهبردی دبیر شورای عالی امنیت و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بود. در این دوره وی همچنین ریاست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با روسیه را به‌عهده داشت. متعاقباً وی ریاست دانشگاه امام حسین که تحقیقات پایه‌یی هسته‌ای در آن انجام می‌شود را به‌عهده گرفت. حسینی تاش در سال2013 مجدداً به‌عنوان معاون راهبردی شورای عالی امنیت منصوب گردید.
مقاومت ایران اولین بار در آوریل2004 نقش حسینی تاش را به‌عنوان مسئول انستیتو آموزش و تحقیقات وابسته به وزارت دفاع و مؤسسه تابعه «آمادگی و فن‌آوری نوین دفاعی» که اسم ارگان بمب‌سازی رژیم در آن زمان بود فاش کرد. متعاقباً در نوامبر2004 اعلام کرد: «حسینی تاش، جانشین وزیر دفاع فعالیتهای هسته‌ای را با محسن فخری‌زاده و فعالیتهای بیولوژیک را با نادر مقصودی دنبال می‌کند».
مقاومت ایران در فوریه2005 فاش کرد تولید اکسید برلیوم (که برای ترکیب با پلونیوم210 در چاشنی بمب هسته‌ای لازم است) به‌طور کاملاً سری توسط دکتر ناصر احسانی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر متعلق به وزارت دفاع زیر نظر حسینی تاش دنبال می‌شود.
سایت پارچین، یکی از مراکز اصلی برای تولید اجزاء بمب اتمی و محل مؤسسه‌ای است که پیش از این مرکز آمادگی و فن‌آوری نوین دفاعی نام داشت. یکی از مدیران این ارگان به‌نام سعید برجی رابط مستقیم با دانیلکو دانشمند اوکراینی بود که محفظه انفجاریش را در پارچین ساخته است. برجی مدتها رئیس مرکز تحقیقات انفجار و ضربه بوده و تجربیات دانیلکو را به‌طور مستقیم از او کسب کرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
30مرداد ماه 1394 (21 اوت 2015)