728 x 90

اعدام دسته جمعي,زندانیان سیاسی,

ایران: فراخوان به اعتراض علیه محکومیت زندانی سیاسی محمدعلی طاهری به اعدام

-

 -
-
مقاومت ایران عموم مدافعان حقوق‌بشر و ارگانهای ذیربط در ملل‌متحد را به اعتراض علیه تجدید محاکمه زندانی سیاسی آقای محمدعلی طاهری و محکوم کردن او به اعدام فرا می‌خواند.

 

 

 

اعلام این حکم جنایتکارانه در روز 7مرداد و اعدام 22زندانی شامل اعدام دو زن و سه اعدام در ملأعام صرفاً در روزهای 5 تا 8مرداد، همزمان با سفر مقامهای ارشد اروپایی به ایران صورت می‌گیرد. این اقدامها نشانگر آن است که آخوندهای جنایتکار حتی یک هفته و یک روز نیز بدون اعدام و شکنجه و سرکوب قادر به ادامه حکومت ننگین خود نیستند و مراودات با کشورهای غربی آنها را به ادامه و تشدید سرکوب مردم ایران تشویق و تشجیع می‌کند.

زندانی سیاسی محمدعلی طاهری که 4سال است در زندان به‌سر می‌برد، در حالی به اتهام آخوند‌ساخته «افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد» محکوم به اعدام شده است که پیش از این به اتهامهای مسخره‌یی مانند «توهین به مقدسات، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضاله بودن کتب و آثار» به ۵سال حبس، پرداخت ۹۰۰میلیون تومان جریمه نقدی و ۷۴ضربه شلاق محکوم شده بود (میزان، خبرگزاری قوه قضاییه رژیم-7مرداد).
دژخیمان رژیم آخوندی، اکنون او را که در آستانه پایان محکومیتش قرار دارد، تجدید محاکمه و به اعدام محکوم کرده‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
9مرداد 1394 (31ژوییه 2015)
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/241567ab-2395-4566-b62a-a610034b0192"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات