728 x 90

اختلاس در ایران,

القدس العربی: ثروت پسران و دختران خامنه‌ای میلیاردها دلار برآورد می‌شود

-

ترس و وحشت خامنه ای
ترس و وحشت خامنه ای
روزنامه عرب زبان القدس العربی روز 16تیرماه 94 طی مطلب مفصلی در مورد ثروت فرزندان سیدعلی خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع از جمله نوشت: ثروت پسران و دختران خامنه‌ای میلیاردها دلار برآورد می‌شود که بیشتر آن در بانکهای انگلستان و سوریه و ونزوئلا است. ثروت مجتبی دومین پسر رهبر رژیم به 3میلیارد دلار بالغ می‌شود، که بیشتر آن‌را در بانکهای امارات و سوریه و ونزوئلا و برخی کشورهای آفریقایی سپرده است، در عین‌حال میزان سرمایه طلا و الماس او به 300 میلیون دلار می‌رسد. یک میلیارد دلار از کل این ثروت از مالیات خاص بر فروش نفت به دست آمده، به‌نحویکه یک دلار در ازای هر بشکه نفت صادر شده به چین و هند و بین 5 الی 15 دلار بر فروش نفت ایران به‌طور عام به نفع او اعمال می‌شود.
پسر سیدعلی خامنه‌ای دست روی اراضی گسترده‌یی از کشور، در شهر مشهد گذاشته، و آنها را تبدیل به ملک خصوصی خود کرده است، و این در حالیست که شهردار تهران محمد باقر قالیباف چندین هکتار از زمینهای دولت را در بهترین منطقه عباس آباد تهران و دیگر نقاط به او هدیه کرده است، ضمن این‌که او در شهر مشهد مالک بزرگترین مرکز خرید و فروش عظیم‌ترین پروژه مسکونی تجاری، و هواپیمای خصوصی و هلیکوپتر برای سفرهای فوری، و کاروانی از خودروهای مرسدس بنز جدید و اسبها است.
مسعود سومین پسر خامنه‌ای است، او در دانشگاه تهران درس حقوق خوانده، مسعود مسئول بسیاری از مؤسسات پدرش بوده و مدیر سایت او نیز می‌باشد. مسعود چیزی بیش از 400 میلیون دلار در بانکهای فرانسه و انگلستان و صد میلیون دلار هم در بانکهای تهران دارد. مسعود مالک انحصاری فروش شرکت رنو فرانسه در ایران است.
کوچکترین پسر رهبر میثم است. او با دختر یکی از مشهورترین تجار بازار ازدواج کرده است، او در دانشگاه تهران الهیأت خوانده، و مسئول اجرایی مؤسسات رهبری کننده انقلاب است، او شریک برادرش مسعود در شرکت رنو است زیرا که پدرخوانده این معامله بوده است، به‌نحویکه مبلغ 500هزار تومان از فروش هر خودرو از برادرش می‌گیرد. ثروت میثم حداقل از 200 میلیون دلار فراتر می‌رود، او مالک نقدینگی نزدیک به 10 میلیون دلار برای تجارت در بازار داخلی است.
بشری دختر خامنه‌ای با پسر رئیس دفتر خامنه‌ای محمد گلپایگانی ازدواج کرد. او از زمان طفولیت مورد توجه بسیار زیاد والدینش بود، زیرا اولین دختر در خانواده است، این خانواده آن‌قدر او را نازپروده کرده بود که حین خروج از مدرسه راههایی که ماشین او در آن حرکت می‌کرد را می‌بستند، و نگهبان جلوی در مدرسه مستقر می‌شد، و دو نگهبان هم پشت در کلاس در مدت زمانی که کلاس برقرار بود می‌ایستادند. ثروت بشری را 100 میلیون دلار برآورد می‌کنند.
اما دردانه دیگر هدی، کوچکترین فرزند بین دختران و پسران؛ او با فردی از خانواده مذهبی سرشناس ازدواج کرد، هدی توجه زیادی به لباس و مد و زیور آلات دارد، او در خانه‌اش یک سالن آرایش زنانه دارد، که از بابت امنیتی به‌دلیل ترددات زیادی که به این مکان هست حفاظت می‌شود، ثروت او را معادل ثروت خواهرش بشری یعنی 100 میلیون دلار برآورد شده است.
حسن مشهورترین دایی خامنه‌ای می‌باشد، او پیمانکار تلویزیون دولتی ایران، و مسئول خرید دوربینها و لوازم برقی و ماشین‌آلات مونتاژ آن است، همچنین نماینده انحصاری شرکت سونی ژاپن در سراسر ایران است، به‌طوری‌که مجموع خریدهای تلویزیون ایران از شرکت سونی سالانه بین 50 تا 60 میلیون دلار می‌باشد، در عین‌حال مبلغ فروشهای این شرکت در جمهوری اسلامی به 600 میلیون دلار می‌رسد، که 7 درصد از آن را این دایی تصاحب می‌کند.