728 x 90

اختلافات سیاسی در ایران,پرونده هسته ای ایران,مذاكر

به‌رغم سفارشات خامنه‌ای، پاسدار شریعتمداری تیم مذاکره‌کننده را زیر سئوال برد

-

مذاکرات تیم مذاکره کننده رژیم ایران در سوئیس
مذاکرات تیم مذاکره کننده رژیم ایران در سوئیس
پاسدار شریعتمداری در یادداشت روز کیهان اول اردیبهشت 94 به‌رغم توصیه‌های خامنه‌ای بار دیگر تیم مذاکره‌کننده را به زیر سؤال برد و نوشت: آنچه در بیانیه توجیهی وزارت امور خارجه آمریکا آمده است با آنچه اعضای محترم تیم مذاکره‌کننده کشورمان درباره مفاد و محتوای توافق لوزان اعلام کرده و روی آن اصرار می‌ورزند، تفاوت‌های فاحش و در مواردی متضاد دارد.
فکت شیت آمریکایی‌ها از داده‌های‌نقد ایران در مقابل وعده‌های نسیه حریف خبر می‌دهد و در تمامیت آن، فرمول نابودی تأسیسات‌هسته‌یی ایران را می‌توان دید
پاسدار شریعتمداری سپس با درز دادن یک خبر تحت عنوان شایعه تلاش کرد پای خود خامنه‌ای را برای موضعگیری به میان بکشد وی نوشت:
اخیرا، شایعه‌ای در برخی از محافل مطرح شده است که هر چند رهبر معظم انقلاب بر ضرورت انتشار فکت‌شیت ایرانی تأکید ورزیده‌اند ولی پس از توضیح و درخواست تیم مذاکره‌کننده با عدم انتشار آن موافقت فرموده‌اند! بدیهی است که این نکته نمی‌تواند صحت داشته باشد و به نظر می‌رسد انتشار آن به‌منظور پیشگیری از درخواست دلسوزان برای انتشار برگه تفسیری بوده است! چرا که اولاً به دلایل ذکر شده، انتشار فکت‌شیت ایرانی برای پیشگیری از سوءاستفاده حریف، ضروری و اجتناب‌ناپذیر است و ثانیا؛ حضرت آقا، تأکید فرموده‌اند که هرگز آنچه آشکارا اعلام می‌کنند با آنچه در نهان اعتقاد دارند، تفاوت و دوگانگی ندارد. البته به یقین مسائلی وجود دارد که اعلام علنی آن را به مصلحت نمی‌دانند و این، طبیعی و منطقی و در انطباق با مصالح عالی نظام و مردم نیز هست، اما به فرموده صریح حضرت ایشان حالت اول، یعنی تفاوت نظر اعلام شده با آنچه در جلسات خصوصی مطرح می‌فرمایند، ناممکن است.