728 x 90

ليبرتي,

تشدید اقدامهای سرکوبگرانه، محاصره و فشارهای ضدانسانی علیه ساکنان لیبرتی

-

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران
در حالیکه بیش از 100روز است 7 مجاهد اشرفی به‌گروگان‌گرفته‌شده و در اسارت نیروهای تحت‌امر مالکی به‌سر می‌برند، و در حالی که ساکنان لیبرتی و ایرانیان در شهرهای مختلف جهان، صد و یکمین روز اعتصاب‌غذای خود را پشت سر می‌گذارند، کمیته سرکوب در نخست‌وزیری عراق اعمال محدودیت و فشار و اقدامهای سرکوبگرانه علیه لیبرتی را تشدید می‌کند.
از صبح روز دوشنبه، 18آذر ماه (9دسامبر) دو سردژخیم، صادق محمد کاظم و احمد خضیر، وابسته به دفتر نخست‌وزیری عراق، از خروج خودروهای سپتیک برای تخلیه فاضلاب به بهانه بازرسی بدنی رانندگان و نفرات همراه آنها، جلوگیری کردند. این در حالی است که از دو سال پیش که خودروهای سپتیک به همراه پلیس رفت و آمد می‌کردند، هیچ‌گاه چنین ترتیباتی وجود نداشته است. هدف مأموران نخست وزیری، تحریک ساکنان و ایجاد درگیری با آنها و به راه‌انداختن یک کشتار دیگر است.
در همین روز احمد خضیر که در هر سه قتل‌عام اشرف شخصاً شرکت داشته، از ورود پیمانکار و مهندس عراقی به لیبرتی، برای زهکشی و ترمیم جاده‌های کمپ، که به‌دلیل بارندگی حتی برای خودروها قابل استفاده نیست، جلوگیری کرد. همزمان بسیاری از اقلام اولیه تأسیساتی که ساکنان برای تعمیر بنگالهای مستهلک خریداری کرده بودند، از ورودی کمپ برگردانده شد.
روز یکشنبه 17آذر ماه (8دسامبر2013) احمد خضیر با کارشکنی در حرکت آمبولانس باعث شد که بیماران با تأخیر به بیمارستان برسند و در نتیجه قرارهای پزشکی آنها منتفی شد. این یک روش ثابت نیروهای عراقی برای شکنجه بیماران است. در همین روز از رفت و آمد یکی از مترجمان زن به بیمارستان جلوگیری کردند. مأموران عراقی با توهین به او گفتند «ما دستور می‌دهیم و مشخص می‌کنیم چه کسی به بغداد برود و چه کسی نرود و شما هم چیزی نمی‌توانید بگویید وگرنه زیر پوتین هایمان له‌تان می‌کنیم... .
101روز پس از قتل‌عام و اعدام جمعی در اشرف، دولت عراق از بازگرداندن پیکرهای 52شهید و تدفین آنها خودداری می‌کند و به این وسیله کلیه ساکنان و بستگان و دوستان شهدا را شکنجه روانی می‌کند.
مقاومت ایران با توجه به تعهدات مکتوب و مکرر دولت آمریکا و ملل‌متحد در قبال امنیت و سلامت ساکنان لیبرتی، خواهان مداخله فوری برای پایان دادن به اقدامات غیرانسانی و ظالمانه و اخراج قاتلان ساکنان مانند صادق محمد کاظم و احمد خضیر از لیبرتی است.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
19آذر ماه 92 (10دسامبر 2013)