728 x 90

گسترش کرونا: طوفان خطرناک و بحران تمام‌عیار کرونا در تهران

گسترش کرونادر ایران
گسترش کرونادر ایران

این خبر بروز میشود

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۲۵مهر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۵۸شهر از ۱۲۴هزار و ۸۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۴۲۳نفر، در آذربایجان غربی به ۳۴۸۷نفر، در البرز به ۳۴۱۸نفر، در اردبیل به ۱۴۳۸نفر، در اصفهان به ۶۵۱۹نفر، در تهران به ۲۹۹۴۱نفر، در خراسان جنوبی به ۹۴۴نفر، در خراسان رضوی به ۹۳۵۰نفر، در زنجان به ۱۱۸۵نفر، در فارس به ۳۲۷۱نفر، در قزوین به ۱۲۱۸نفر، در کردستان به ۲۲۳۱نفر، در کرمان به ۱۹۱۳نفر، در کرمانشاه به ۲۷۳۸نفر، در گیلان به ۴۸۶۱نفر، در مازندران ۵۶۲۲نفر، در همدان به ۳۳۱۳نفر و در یزد به ۱۷۲۱نفر رسیده است.

طوفان خطرناک و بحران تمام‌عیار کرونا در تهران

پزشکان و اعضای ستاد حکومتی مقابله با کرونا وضعیت کرونا و بیمارستانهای تهران را بحرانی توصیف کردند.

به‌نوشته روزنامه حکومتی همشهری ۲۶مهر علی ماهر عضو ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران گفته است: روزانه بیش از ۱۰۰نفر در تهران بر اثر کرونا فوت می‌کنند و بیشتر از ۱۰۰۰نفر بستری می‌شوند. بیمارستانهای تهران بیشتر از ۲هفته دوام نمی‌آورد. اگر روند کرونا همین‌طور باقی بماند.

هم‌چنین سعیدرضا مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی تهران گفت: «تهران زیرِ سنگین‌ترین حمله اپیدمیِ کروناست».

و امیرعلی سهراب‌پور معاون دانشگاه علوم‌پزشکی تهران در توئیت خود نوشت: ‏«متأسفانه وضعیت بیمارستانهای تهران وارد بحران تمام‌عیار شده است. دیشب طوفان خطرناکی از کرونا بیمارستانهای تهران را در نوردید. ای کاش به اینجا نمی‌رسیدیم».

وضعیت بیماری کرونا در بویراحمد از قرمز هم عبور کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت شهرستان بویراحمد به لحاظ شیوع ویروس کرونا از وضعیت قرمز هم عبور کرده و در صورت ادامه این روند، شرایط بحرانی تر می شود.

پرویز یزدان پناه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شبانه روز گذشته نمونه های ارسال شده از شهرستان بویراحمد به آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، ۱۰۰ درصد مثبت بوده اند.(ایرنا شنبه ۲۶مهر)

عبور «بویراحمد» از وضعیت قرمز کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونا در این استان خبر داد و گفت: هم اکنون ۳۲۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۶ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۲ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند. یزدان پناه تاکید کرد: متأسفانه شهرستان بویراحمد از وضعیت قرمز عبور کرده است و با ادامه این روند شرایط بحرانی تر خواهد شد. ایسنا(رژیم) جمعه ۲۵مهر

۸۰تن مبتلا به‌کرونا در خوابگاه دانشجویی علوم پزشکی نیشابور

بنا به گزارشهای منتشر شده نزدیک به ۸۰ تن از دانشجویان خوابگاه دختران دانشکده علوم پزشکی نیشابور به کرونا مبتلا شده‌اند. دانشجویان به‌لحاظ بهداشتی در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند و هم‌اکنون در همان محل در قرنطینه هستند.